Server: Miroslava Němcová se nevzdává

19.12.2013 8:08

S blížícím se kongresem ODS se stále více spekuluje o tom, kdo se stane jejím předsedou. V této souvislosti si server Týden.cz všímá toho, že Miroslava Němcová nikdy zcela jasně neřekla, že nebude kandidovat. A tak se zdá, že nový příslušník ODS Petr Fiala v ní bude mít protikandidáta. Většina straníků však chce ve vedení nové lidi.

Server: Miroslava Němcová se nevzdává
Foto: Daniela Černá
Popisek: Miroslava Němcová ukazuje studentům zákon o státním rozpočtu
reklama

Miroslava Němcová má za sebou výraznou stranickou kariéru. Tentokrát byla její lídryně ve volbách a v minulém období mimo jiné ODS zastupovala ve vedení sněmovny jako předsedkyně. Týden.cz píše, že mnozí její kolegové se domnívají, že Němcová o post šéfky ODS na lednovém kongresu zabojuje, že se jednošue nerozhodla rezignovat na kandidaturu. Tlaky v ODS jsou prý ale opačné, protože většina členů chce ve vedení vidět nové tváře, které nepřipomínají minulé neúspěšné období a nemají s bývalým vedením nic společného. Své naděje vkládají do bývalého ministra školství, který nově do ODS vstoupil a svou kandidaturu na nejvyšší post potvrdil.

"Pokud vím, tak doteď není jasné, zda bude paní Němcová kandidovat," uvedl on-line deníku Týden.cz poslanec Marek Benda. Sám prý nebude kandidovat ani do funkce místopředsedy. "Má být nové vedení, tak není dobře, abych tam kandidoval já," řekl Benda Týdnu.cz.

Sama Němcová prý na otázku, jak se ke své kandidatuře postaví, neodpověděla. "Já si myslím, že paní Němcová bude kandidovat na funkci předsedkyně. Ale proč to nechce veřejně říkat, to nevím. Asi to nechce uspěchat. Nikdy neřekla, že nebude kandidovat. Do médií jen někdo podsunul nějaké spekulace, že se kandidatury vzdá. Ale to není pravda," řekl serveru Týden.cz senátor Jaroslav Kubera.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…