Server: Největší Zemanův fanoušek v republice má doma tisíce jeho fotografií

26.10.2015 10:44

Portrét největšího fanouška Miloše Zemana, kterým je dvacetiletý Pavel Kočiš žijící ve středočeské Osnici, přináší server Lidovky.cz.

Server: Největší Zemanův fanoušek v republice má doma tisíce jeho fotografií
Foto: Facebook.com
Popisek: Pavel Kočiš ve svém pokoji, kde má tisíce fotek a obrázků prezidenta Miloše Zemana

Kočiše od jeho záliby neodradilo ani to, když před dvěma lety neúspěšně usiloval o místo zahradníka na Pražském hradě. I když práci nedostal, nezatrpknul a dál hlavě státu posílá dárky k narozeninám, píše mu dopisy, schází se s jeho mluvčím a dalšími lidmi z prezidentské kanceláře.

Stěny pokoje v rodinném domě ve středočeské Osnici, kde žije s matkou a bratrem, ozdobil více než dvěma tisíci prezidentových fotografií vystřižených z novin.

V době psaní článku měl Pavel Kočiš 3577 Zemanových fotografií. Prý o sobě rád říká, že je prezidentův největší fanoušek. Říkají mu tak ale i lidé po celé republice a rovněž novináři s oblibou používají toto spojení v titulcích.

Celý text je ZDE.

Nenápadný mladík obdivu k prezidentovi propadl hned na počátku Zemanova volebního období a nejvyšší ústavní činitel vyplňuje velkou část jeho života.

Kromě stovek fotografií má Pavel ve svém pokoji trojrozměrný model Pražského hradu, stěny zdobí dopisy jak od hlavy státu, tak od jeho ženy Ivany i několik fotek z prvního a na dlouho jediného osobního setkání s prezidentem v Karlovarském kraji v roce 2013.

A co se mu na Zemanovi líbí? „Všechno, co říká, jak mluví, jak si umí dělat legraci,“ říká. Dokáže být ale i kritický. „Je ale pravda, že se mi nelíbil ten výrok o kouření. To se mu příliš nepovedlo,“ kárá prezidenta, přestože sám bez cigarety nevydrží déle než hodinu.

Poté, co se v září Kočiš sešel s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem, bylo prý domluveno, že se prezident přijde podívat ke Kočišovi domů poslední měsíc v roce. „Domluvili jsme se, že se přijede podívat v prosinci 2015 na pokoj a zároveň mu předám adventní věnce na vánoční poselství a další nakreslené obrázky,“ napsal Pavel Kočiš redaktorce serveru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

14:54 Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

Hosty druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byli senátor Jiří Dienstbier z ČSSD a poslanci Ra…