Server si proklepl zprávy o podílu USA na organizaci protestů proti Zemanovi. Je to prý všechno ruská propaganda

20.11.2014 11:34

Na internetu se objevily informace o tom, že protizemanovské shromáždění na pražské Národní třídě, které proběhlo v pondělí 17. listopadu, organizovala ambasáda USA v Praze. Server Echo24.cz se podíval na zdroj těchto informací a došel k závěru, že jde o server šířící ruskou propagandu.

Server si proklepl zprávy o podílu USA na organizaci protestů proti Zemanovi. Je to prý všechno ruská propaganda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Pražským hradem se konal protizemanovský protest

S informací o tom, že rozdávání červených karet i organizování demonstrace proti prezidentovi Miloši Zemanovi 17. listopadu zinscenovaly stejně jako revoluci na Ukrajině Spojené státy, přišel podle Echo24.cz server Aeronet.cz. Ten prý v minulosti ve svých článcích šířil nepravdivé informace a ruskou propagandu.

Huml je klidnější, když ví, že protest organizovali američtí přátelé

Textu zmíněného webu prý uvěřil i sociálnědemokratický poslanec Stanislav Huml, když na svůj facebookový profil napsal: „Hned jsem klidnější, když vím, že demonstraci organizovali a zafinancovali naši američtí přátelé,“ a přidal odkaz na zmíněný článek. „V Praze začíná, tentokrát červená, revoluce. Prosta myšlenek, prosta ideálů (změna kapitalistického systému nehrozí), prosta racionálního jádra,“ dodal.

Přestože Aeronet.cz přidal několik důkazů, které mají dosvědčovat napojení zmíněné demonstrace na americkou ambasádu, Echo24.cz je nijak nevyvrací. Přesto tvrdí, že je napojen na ruskou propagandu. Důkaz pro to žádný nepřináší. Své tvrzení opírá pouze o to, že z jeho článků je patrná ruská propaganda. A o to, že Aeronet.cz má údajně striktní zákaz přejímat „mainstreamové agentury jako AP, AFP nebo ČTK“ a preferovat ty „ruské nezaujaté“.

Všechno je krystalicky jasné

Naposledy poslanec Huml na svém Facebooku sdílel článek ze serveru Zvedavec.org, který si všímá, že vzápětí po tom, co se objevily informace o tom, že protest proti Zemanovi organizovala americká ambasáda, server iDnes.cz přinesl náhle zprávu, že červené karty prý vymyslel jakýsi Martin Přikryl, který má být šéfem pražské reklamní agentury JANDL. „Pokud vám někdo tvrdil, že za organizací červených karet a protestů proti Zemanovi jsou neziskovky napojené na americkou ambasádu nebo ambasáda rovnou, tak teď vidíte, že všechno je jinak. Všechno je průhledné a krystalicky jasné,“ podotýká ironicky autor článku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že Zeman mlčí? Nevadí, je to jeho právo. A Kiska... Zemanem vyznamenaný filmař promluvil.

17:07 Že Zeman mlčí? Nevadí, je to jeho právo. A Kiska... Zemanem vyznamenaný filmař promluvil.

Režisér filmu Palach Robert Sedláček, jenž před lety dostal vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana,…