Sestra z Bulovky: Afghánec mi sahal na prsa, sobě do rozkroku. Podle soudu v pořádku. Český chlap by to neudělal, zklamal mě i Zeman

02.10.2017 7:24

Deník MF Dnes se v pondělí vrátil k případu sestry pražské Nemocnice na Bulovce, kterou měl znásilnit afghánský migrant. Soud však dospěl k závěru, že se to nepodařilo nade vší pochybnost prokázat, a muže osvobodil. Jednapadesátiletá sestra z Bulovky teď vykresluje, co její případ údajně odhalil v plné nahotě.

Sestra z Bulovky: Afghánec mi sahal na prsa, sobě do rozkroku. Podle soudu v pořádku. Český chlap by to neudělal, zklamal mě i Zeman
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž
reklama

Mnoho znásilněných žen prý nenahlásí, že se staly obětí zločinu. Stydí se za to, co se jim stalo, a navíc mají strach z toho, že jim stejně nikdo neuvěří. Zdravotní sestra z Nemocnice na Bulovce doufala, že ji soudkyně Silvie Slepičková pochopí jako žena ženu, že vezme v potaz, že skutečně mohlo jít o pokus o znásilnění, když Afghánec Sabawoon Davizi zatáhl sestru do tmavého pokoje, jednou rukou jí osahával prsa a druhou sahal sobě do rozkroku.

 „Český chlap by to neudělal. Ten postoj k ženám je jiný,“ říká rozhodně. „On si ani neuvědomil, že to nemá dělat. Oni jsou takhle vychováváni. Jako kdyby měl hlad nebo žízeň. Momentální hnutí,“ míní žena, která má za to, že uprchlíci musí dodržovat naše zákony. Pokud „zakuklenec“ přijde do Česka, jak sestra nazývá muslimy, musí dodržovat místní pravidla. Dáma je o tom bytostně přesvědčena s odkazem na to, že ona by musela dodržovat afghánská pravidla, kdyby přijela do jejich země.

Svůj případ popsala i Hradu, ale prezident Zeman ji prý zklamal. „Chtěla jsem nějaké vyjádření, ale z Hradu mi přišla jen odpověď, abychom to nechali na soudu,“ říká.

Sabawoon Davizi soudu tvrdil, že pocítil velkou bolest v boku, tak odvedl sestru do pokoje a chtěl ji požádat o lék na bolest. I soud se sice pozastavil nad tím, proč musel zdravotní sestru zatahovat do ztemnělého pokoje, ve kterém mohlo k něčemu dojít, jenže není jisté k čemu. Soudkyně se proto podržela zásady, která platí už od dob římského práva. Říká, že v pochybnostech je třeba přiklonit se ve prospěch obviněného.

„Moje dcera teď bude mít šestnáct let a my jsme toho člověka klidně vypustili na ulici. Když někdo takový do nemocnice s dětmi přijde, už tam s kolegyněmi chodíme radši dvě. Mám divnej pocit, strach. V mých očích není nevinný. Nenechala bych si to líbit, ať by byl žlutej, bílej nebo zelenej,“ zdůrazňuje zdravotní sestra. „Chtěla jsem být takový bojovník za lidská práva,“ doplňuje ještě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…