Sídlo vlády a několika ministerstev si prohlédlo na 4 700 lidí

28.09.2017 21:31

Více než 4 700 lidí si dnes v Praze při dni otevřených dveří prohlédlo sídlo vlády, ministerstev obrany, kultury a ministerstva pro místní rozvoj. ČTK to dnes sdělili mluvčí jednotlivých úřadů. Akce se konaly u příležitosti Dne české státnosti.

Sídlo vlády a několika ministerstev si prohlédlo na 4 700 lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Strakova akademie
reklama

Interiéry vládní Strakovy akademie a přilehlou zahradu na nábřeží Edvarda Beneše vidělo 1 244 návštěvníků. Zájemci měli možnost prohlédnout si jednací sál vlády, pracovnu předsedy vlády nebo nový či starý tiskový sál. Obdivovat mohli také dočasnou expozici věnovanou českým vědcům a jejich vynálezům. V nadcházejících dvou a půl letech čeká novobarokní budovu z roku 1896 rekonstrukce. Opraveny budou fasády, střecha i plot kolem areálu.

Do reprezentativní hlavní budovy ministerstva obrany na Hradčanech, které své prostory zpřístupnilo v novodobé historii vůbec poprvé, zavítalo na 340 lidí. Ministerstvo by chtělo příští rok akci zopakovat, řekl dnes ČTK mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Zájemci o prohlídku se museli předem registrovat, ale podle mluvčího se dovnitř dostali i neregistrovaní. „Pustili jsme všechny, kteří přišli a měli zájem,“ uvedl.

Návštěvníci absolvovali prohlídku s odborným výkladem vojenských historiků a nahlédli do jednacích místností, salonků či pracovny ministra obrany. Organizátoři připravili také doprovodný program – výstavy, ukázky současné vojenské techniky nebo ukázky současných i historických automobilů ministrů obrany ze sbírek Vojenského historického ústavu.

Hlavní budovu ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí si nenechalo ujít 976 lidí. Prohlídková trasa zahrnovala foyer budovy, velkou zasedací místnost, kancelář a salonek ministryně Karly Šlechtové, která návštěvníky osobně vítala. „Úžasné bylo, že se zajímali nejen o historii naší krásné budovy, ale především se chtěli dozvědět co nejvíce o činnosti ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedla.

Raně barokní Nostický palác na Maltézském náměstí, sídlo ministerstva kultury, si dnes přišlo prohlédnout 2 157 návštěvníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…