Siemens přesune část výroby do ČR, což přinese 200 míst

12.04.2013 20:22

Německá strojírenská skupina Siemens přesune část výroby z Německa do Mohelnice na Šumpersku. Díky tomu vznikne 200 pracovních míst v regionu s vysokou nezaměstnaností. Uvedl to server IHNED.cz. Mluvčí firmy Pavel Kaidl k tomu ČTK řekl, že ještě není určeno, kdy se přesun uskuteční.

Siemens přesune část výroby do ČR, což přinese 200 míst
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

"Koncern rozhodl o přesunu 200 míst do České republiky, ale v této chvíli není přesně specifikováno, kdy a v jakém konečném rozsahu k němu dojde," sdělil Kaidl ČTK. IHNED.cz řekl Alexander Machowetz, který má v Siemensu na starosti sektor průmyslu, že se akce uskuteční pravděpodobně až v příštím roce.

Siemens je největším průmyslovým konglomerátem v Evropě

Podle serveru má přesun části výroby z bavorského Bad Neustad do české Mohelnice přinést koncernu úspory. Již na konci loňského roku oznámil Siemens, že chce do roku 2014 snížit náklady o šest miliard eur (asi 152 miliard Kč) ročně. Německá média uvedla, že skupina plánuje rozsáhlé přesuny a zrušení až 3000 pracovních míst v celém světě, píše IHNED.cz.

Siemens je největším průmyslovým konglomerátem v Evropě, vyrábí turbíny, vlaky i elektroniku. Kvůli širokému záběru je považován za indikátor širšího hospodářského vývoje. Jen v ČR firma zaměstnává zhruba 10.500 lidí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

10:21 Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

Není to pravda, ukrajinské ženy se přestěhují, až v okolí Harrachova najdou ubytování, hasí reportáž…