Siemens přesune část výroby do ČR, což přinese 200 míst

12.04.2013 20:22 | Zprávy
autor: čtk, mp

Německá strojírenská skupina Siemens přesune část výroby z Německa do Mohelnice na Šumpersku. Díky tomu vznikne 200 pracovních míst v regionu s vysokou nezaměstnaností. Uvedl to server IHNED.cz. Mluvčí firmy Pavel Kaidl k tomu ČTK řekl, že ještě není určeno, kdy se přesun uskuteční.

Siemens přesune část výroby do ČR, což přinese 200 míst
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

"Koncern rozhodl o přesunu 200 míst do České republiky, ale v této chvíli není přesně specifikováno, kdy a v jakém konečném rozsahu k němu dojde," sdělil Kaidl ČTK. IHNED.cz řekl Alexander Machowetz, který má v Siemensu na starosti sektor průmyslu, že se akce uskuteční pravděpodobně až v příštím roce.

Siemens je největším průmyslovým konglomerátem v Evropě

Podle serveru má přesun části výroby z bavorského Bad Neustad do české Mohelnice přinést koncernu úspory. Již na konci loňského roku oznámil Siemens, že chce do roku 2014 snížit náklady o šest miliard eur (asi 152 miliard Kč) ročně. Německá média uvedla, že skupina plánuje rozsáhlé přesuny a zrušení až 3000 pracovních míst v celém světě, píše IHNED.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Navrhujete prý omezení privilegií politiků

Jaké privilegia máte na mysli a jakým způsobem je omezit? Bude se to třeba týkat i zrušení imunity, která z vás dělá něco víc? Aspoň já to tak vidím. A ještě by mě zajímalo, jaké výdaje státu považuje za zbytečné a bude je chtít řešit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Orgie ukrofilství, úpí Holec. Opozice navzájem soutěží, kdo je pro Kyjev nejvíc

21:46 Orgie ukrofilství, úpí Holec. Opozice navzájem soutěží, kdo je pro Kyjev nejvíc

Letošní výročí ruské invaze přineslo podle komentátora Petra Holce další kolo „ukrofilství“, v němž …