Síkela plánuje obnovu Ukrajiny. Posílá misi do Lvova

26.09.2022 19:20 | Zprávy
autor: nab

Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádalo podnikatelskou misi do ukrajinského Lvova. Podle šéfa resortu Jozefa Síkely je cílem zapojení českých firem do pomoci s obnovou Ukrajiny.

Síkela plánuje obnovu Ukrajiny. Posílá misi do Lvova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

„Na misi do Lvova vyráží představitelé 30 českých firem. V první fázi bude poválečná obnova znamenat velké množství příležitostí především pro podniky, které se soustředí na obnovu a modernizaci průmyslu, obnovu energetického sektoru, dopravní infrastrukturu, sanaci, dekontaminace či likvidace starých a válečných ekologických zátěží,“ přibližuje v tiskové zprávě ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Překročil hranice.“ Plamenný projev studenta proti průvodu rodin má dohru

18:50 „Překročil hranice.“ Plamenný projev studenta proti průvodu rodin má dohru

Aliance pro rodinu ostře reagovala na vystoupení studenta Univerzity Karlovy z blokády Pochodu pro ž…