Šílené, co se dělo. Babiš po volbách vytáhl silné věci

30.01.2023 8:12

Zatímco Česká televize, CNN Prima News i Seznam Zprávy po volbách zpovídaly vítěze voleb Petra Pavla, server iDnes.cz poskytl prostor i poraženému Andreji Babišovi (ANO). Babiš vlastní server iDnes.cz od roku 2013 a s odstupem pár desítek hodin od okamžiku prohry Babiš konstatoval, že je vlastně rád i za prohru. Hlavně, že teď bude mít chvíli klid.

Šílené, co se dělo. Babiš po volbách vytáhl silné věci
Foto: Screen vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci po porážce v prezidentských volbách

Hned v úvodu rozhovoru Babiš ocenil, že vítěz voleb Petr Pavel se k němu zachoval slušně. „Zachoval se vůči mně slušně. Na rozdíl třeba od premiéra Petra Fialy v projevu ani jednou nezmínil moje jméno,“ uvedl Babiš.

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22634 lidí

Nad předsedou vlády Petrem Fialou, který jeho jméno zmínil opakovaně, se prý Babiš musí pousmát, protože to rozhodně nevidí tak, že by prohrál již třetí volby v řadě, v roce 2021 volby do Sněmovny, v roce 2022 volby do Senátu a komunálních zastupitelství a v roce 2023 prezidentské volby.

„Loňské komunální volby hnutí ANO s přehledem vyhrálo nad ostatními parlamentními stranami, takže panu Fialovi nejdou moc počty a v rozporu s jeho příkazy máme plno koalic s ODS. Do sněmovních voleb se současná pětikoalice musela spojit, aby nás vůbec byla schopná porazit. A pan Fiala tehdy dostal jen 38 555 preferenčních hlasů. Takže bych mu přál, aby i jeho alespoň jednou v životě zvolilo individuálně 2,4 milionu lidí,“ konstatoval Babiš.

Přesně tolik získal Babiš ve druhém kole a požádal všechny tyto své voliče, aby odevzdali hlas ANO i v parlamentních volbách, protože s takovými počty by hnutí ANO mělo 44 procent hlasů a velký počet mandátů.

Prezidentské volby se podle něj vyhrát nedaly.

„Všechna média byla proti nám, účelově převracela naše výroky. Manipulovala s titulky, vybírala fotografie, které mě podprahově zobrazovaly v negativním světle. Novináři neustále opakovali, že lžu. Podívejte se, co se dělo v souvislosti s tím billboardem. Ten nebyl o válce, ale o míru. Média, včetně těch probruselských, to ale záměrně přehlížela,“ uvedl Babiš.

Obdobně se vyjádřil i v neděli na CNN Prima News, kde dostal prostor po vítězi voleb Petru Pavlovi.

„Já myslím, že to byl těžký souboj, pan Pavel měl skvělou kampaň a taky měl velkou podporu pětikoalice. Akorát tehdy ta média nefandila pětikoalici, jako teď. Pro mě to byl velký úspěch už v prvním kole, protože už v prvním kole jsem dosáhl lepšího výsledku než hnutí ANO,“ uvedl před kamerami.

Postěžoval si také, že na mítincích čelil útokům ze strany příznivců generála Pavla. Zdá se mu, že nenávist části společnosti namířená proti jeho osobě je opravdu velká.

„Pochopil jsem, že nenávist vůči mně je takových rozměrů, že je to až děsivé. A myslím si, že kdyby na prezidenta republiky kandidoval Putin vůči Babišovi, tak přede mnou média upřednostní i toho Putina. Ta nenávist je fakt šílená. Ať mi už ale někdo vysvětlí, v čem jsem takové zlo? Proto, že jsem nekradl, že jsem nechtěl dělat kšefty s tradičními stranami? Teď Babiš zmizí a uvidíme, o čem se bude mluvit a psát bez Babiše, konstatoval předseda hnutí ANO.

Teď se prý těší na to, že si od politiky dá na nějaký čas detox, byť z ní prý v žádném případě nezmizí.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blažek a zasahování do živých kauz? Zřejmě šlo o něco jiného. Ostrý vzkaz „chvilkařům“

18:50 Blažek a zasahování do živých kauz? Zřejmě šlo o něco jiného. Ostrý vzkaz „chvilkařům“

Nařčení ze zasahování do živých kauz a ze střetu zájmů čelí ministr spravedlnosti Pavel Blažek. On s…