Sirotci: 10 špeků včerejší sněmovny. Karel Schwarzenberg vás totálně ohromí

20.09.2018 12:24 | Zprávy

Včerejší jednání o globálním paktu o migraci, které alternovalo mezi diskusí o něm a o padesáti syrských sirotcích, vyplodilo zajímavé perly od českých politiků. Zde je deset nejvýraznějších projevů, ve kterých se poslanci pouštěli jak do globálního paktu, tak do ostatních poslanců. Kalousek napomínal Faltýnka, Miroslava Němcová se oháněla sirem Wintonem, Kalousek lidskostí. Schwarzenberg zašel ještě dál, chtěl rovnou zrušit oslavy vzniku republiky. A Mikuláš Peksa si povzdechl, kolik by to stálo, kdyby pracovali v normálním podniku...

Sirotci: 10 špeků včerejší sněmovny. Karel Schwarzenberg vás totálně ohromí
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Karel Schwarzenberg na křtu knihy spisovatele Pavla Kohouta

Jako první padla poznámka před projevem nejznámější tváře TOP 09. Kalousek se ohradil jako ve škole proti Jaroslavu Faltýnkovi: „Pane předsedající, já kdykoliv začnu hovořit, začne hovořit pan Faltýnek v první řadě. Možnost je také ta, že pan Faltýnek hovoří pořád, ale přesto vás, prostřednictvím pana předsedajícího, moc prosím, pane kolego, je to neskonale obtěžující, v podstatě nemohu předvést svůj výkon poslance.“ Tomio Okamura poslance napomenul, že Kalousek má právo svůj výkon předvést.

Migraci a migrační pakt kritizoval poslanec za ODS, Jan Skopeček. Řekl toto: „Migrace je podle mě výchylka z normálu, je to anomálie, nikoliv norma. Normální je podle mého názoru žít ve vlastní zemi a podílet se na jejím rozvoji, případně migrovat jen tam, kam jsem zván a kde jsem schopen se asimilovat, nikoliv putovat do zcela jiných civilizačních okruhů se zcela jinými hodnotami a kulturními vzorci.“

Emotivní apel pak na téma syrských sirotků předvedla u pultíku Miroslava Němcová, také z ODS. „Není možné, abychom řekli, že bohatá demokratická, svobodná společnost, společnost matek a otců, není připravena se postarat o padesát dětí, které nemají rodiče. Mně se zdá, že to je základní otázkou vůbec toho, zda společnost má před sebou nějakou budoucnost, jestliže odmítne základní lidskou pomoc, pomoc tomu nejbezbrannějšímu tvoru, tedy pomoc dětem,“ hřímala. Pak srovnávala situaci v tomto roce se situací z roku 1938. „Jestliže v roce 1938 přišel Brit do České republiky, který řekl, zachráním odtud děti, a zachránil jich 669, tak mně přijde tragicky smutné, že v roce 2018 je zde Slovák předseda vlády, který říká, že o 50 dětí se naše země postarat nemůže,“ opřela se do premiéra Babiše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Michal Ratiborský byl položen dotaz

Co se s těmi penězi stalo?

,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skutečný vůdce. Modla uklízeček.“ Jedna fotka Zelenského stačila

14:31 „Skutečný vůdce. Modla uklízeček.“ Jedna fotka Zelenského stačila

Volodymyr Zelenskyj má v Česku nabitý program. Doprovodil svou ženu Olenu na konferenci o zdravotnic…