Skandál. Vakcíny pro papaláše pod pultem jako za Husáka, zuří Fiala. Ukázaná platí, přidal Jiří Pospíšil

15. 1. 2021 21:16

Za spuštění rezervačního systému na očkování se dnes na vládu sesunula z opozičních lavic silná dávka kritiky. Výjimku netvoří ani šéf ODS Petr Fiala a europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). „Skandál,“ burácí Fiala a upozorňuje, že koalice stran ODS, KDU-ČSL a TOP 09 bude chtít řešit mimořádný bod týkající se připravenosti státu na očkování. Pospíšil si posteskl, že ze 400 tisíc seniorů nad 80 let si dnes rezervaci na očkování stihly udělat jen dva tisíce z nich. „Podpultové vakcíny pro papaláše jak za Husáka – v poměru 1000 ks pro úředníky ze Státního zdravotního ústavu / 2000 ks pro nejohroženější skupinu obyvatel,“ kárá premiéra Andreje Babiše (ANO) a posílá mu ostrý dopis. „Je to kvůli vám,“ stojí v něm s výčtem devíti bodů, které vláda podle něj nezvládla.

Skandál. Vakcíny pro papaláše pod pultem jako za Husáka, zuří Fiala. Ukázaná platí, přidal Jiří Pospíšil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 15234 lidí
Předseda občanských demokratů tvrdí, že každým dnem se na aktuálním stavu ukazuje, že organice očkování selhává „víc a víc“. „Systém nemá žádná pravidla, dochází k protekci, není jasné kdo, kdy a kde má být očkován, nefunguje registrace, není kampaň na podporu očkování. Jedním slovem skandál,“ spílá.

Za nynější stav je podle jeho slov odpovědný premiér, který „sám sebe ustanovil koordinátorem očkování“. „Tuto operaci ale nelze řešit mikromanagementem a smskováním po nocích,“ obul se šéf ODS do ministerského předsedy.

A varuje, že pokud vládní koalice s komunisty zařazení mimořádného bodu nepodpoří, tak se opozice uchýlí ke svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny.

Europoslanec Pospíšil na svém facebooku shrnul, nakolik úspěšně se daří očkovat seniory. V naší republice žije 400 tisíc lidí starších 80 let, ale rezervaci na očkování si dnes stihli vytvořit pouze 2 tisíce z nich. „UKÁZANÁ PLATÍ!“ připomíná premiérovi jeho oblíbené heslo.

„Nebudu tady dnes dělat fóry à la ‚#bestinrezervace‘. Myslím totiž, že pomalu, ale jistě nás všechny humor opouští...“ přikládá nato pro premiéra.

Toho prostřednictvím dopisu, který uveřejnil i na sociálních sítích, vyzval, aby jakožto vládní „zmocněnec“ pro očkování, který „se chvástal tím, že má s resortem zdravotnictví celoroční zkušenosti, aby už je konečně, dle svého předvolebního hesla, UKÁZAL!“

Babišovi jmenuje, že jediné, co on vidí, je to, že „chytrá‘“ karanténa „ve které slovo ‚chytrá‘ je opravdu navíc“ nefunguje a trasování „ani fungovat nezačalo“.

Dále zmiňuje „výsměch občanům v podobě kampaně za 50 milionů, která měla zlepšit vládní komunikaci o koronaviru“, střídání ministrů zdravotnictví, kteří „se mění v závislosti na tom, jak moc ochotní jsou ohýbat hřbet“ či „neambiciózní očkovací strategii, kterou jsme místo ‚dobře opsat‘ se rozhodli ‚špatně vymyslet‘.“

Kromě toho podle europoslance zatím k ničemu nepomohla ani běžící kampaň na očkování za dva miliony a netěší ho ani „podpultové vakcíny pro papaláše jak za Husáka – v poměru 1000 ks pro úředníky ze Státního zdravotního ústavu / 2000 ks pro nejohroženější skupinu obyvatel“.

V nemocnicích též spatřuje „permanentní nedostatek pomůcek, kapacit a personálu, který je na pokraji svých sil“, přičemž to vše dle něj „lemuje permanentní PR masáž a lži, které postupně od Andreje Babiše chytli i další členové vlády a koaliční partneři“.

„Bohužel, tahle UKÁZANÁ PLATÍ! Takže jednou provždy, vážený pane Babiši: Nejsme v ničem nejlepší, neberou si z nás ostatní země příklad, nezvládáme to! Zkrátka a dobře ‚naše země nevzkvétá‘ a není to kvůli lidem, jejich nezodpovědnosti, nedisciplinovanosti a dalším věcem, na které se to často snažíte shazovat. Je to kvůli vám...“ uťal Pospíšil premiéra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman maximálně udeřil: Odmítat očkování proti covidu je lehce dementní. Třeba Csáková? Vojáci, buďte přísní na odmítače!

11:28 Zeman maximálně udeřil: Odmítat očkování proti covidu je lehce dementní. Třeba Csáková? Vojáci, buďte přísní na odmítače!

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii CNN Prima News oznámil, že v září epidemie skončí díky očková…