Škárka požádá poslance o své vydání

29.08.2011 15:09

Poslanec Jaroslav Škárka chce být sněmovnou vydán ke trestnímu stíhání. Cítí se prý nevinný, a proto se nebojí. Pro jeho vydání budou hlasovat i jeho kolegové (někdejší véčkaři, dnes nezařazení poslanci) Kristýna Kočí a Stanislav Huml.

Škárka požádá poslance o své vydání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Škárka
reklama

"Chci být vydán, protože jsem se ničeho nedopustil," řekl Škárka serveru iDNES.cz. Od Víta Bárty měl dostat úplatek 170 tisíc korun, část z něj rozměnil, a proto je stíhán. Bárta sám tvrdí, že šlo o půjčku. Úplatek měla dostat i Kočí, a to celkem půl milionu korun.

O vydání Bárty a Škárky se sněmovna chystá rozhodnout v úterý. Mandátový a imunitní výbor už jí doporučil oba poslance vydat.

"Velmi si vážím rozhodnutí Jaroslava Škárky, že by měl být vydán," povzbudila kolegu Kočí. Bojí se prý pouze toho, že Bártu sněmovna nevydá, protože ho premiér Petr Nečas udrží. Je totiž prý jeho největším spojencem a navíc se ve vládě drží strategií "díky za každé nové ráno".

Kočí strana vyloučila kvůli tomu, že podle ní plánovala s někdejším šéfem poslanců ODS Petrem Tluchořem puč proti vlastní straně. Na konci sporu skončili spolu s ní jako nestraníci i Škárka s Humlem.

Čtěte:

Nečas chce zarazit vydání Bárty policii, stojí v novinách. A je zle

Dobeš mluvil o vydání Bárty. Šokovaný Tejc: To je na trestní oznámení

Chyby v žádosti o vydání Bárty a Škárky. Mají jim pomoci uniknout?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

4:44 Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i j…