Skončí Petříček ve vládě? Hamáček to nevyloučil

09.04.2021 22:47 | Zprávy

Ministr vnitra Jan Hamáček byl v pátek zvolen šéfem ČSSD. Ten samý den uvedl, že žádný ministr nemá jisté místo ve vládě do voleb. Nevyloučil, že kabinet opustí ministr zahraničí a jeho protikandidát ve stranické volbě Tomáš Petříček (ČSSD). Hamáček také zdůraznil, že je potřeba počkat na zvolení širšího vedení strany.

Skončí Petříček ve vládě? Hamáček to nevyloučil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

„Nehodlám dát jakémukoli ministrovi bianko šek, že tam vydrží do voleb,“ reagoval Hamáček dle serveru Novinky.cz na dotaz, zda ministr zahraničních věcí Petříček skončí ve funkci. O této variantě se totiž již nějaký ten pátek spekuluje. Jeho odchod například požaduje prezident Miloš Zeman.

Server Lidovky.cz v pátek s odvoláním na nejmenované zdroje uvedl, že se rýsuje i konkrétní jméno, které by mělo Petříčka nahradit. Na jeho místo by měl přijít ministr kultury Lubomír Zaorálek, který už ministerstvo zahraničí vedl. A na Zaorálkův post by měl být dosazen náchodský starosta Jan Birke.

Hamáček také zdůraznil, že je potřeba počkat na zvolení širšího vedení strany. „Je dobré počkat na celé vedení. Pokud bych ale měl k nějakému ministrovi výhrady a plánoval změny, tak mu to nebudu vzkazovat přes média, pokud by se něco takového dělo,“ sdělil.

Hamáček Petříčka porazil hned v prvním kole

Souboj mezi kandidáty byl víceméně jasný. Hamáček Petříčka, který je zarytým odpůrcem ANO, porazil již v prvním kole. „S ANO po volbách už nikdy. Jen hlupák by potřetí opakoval stejné chyby a vlezl do té samé řeky,“ prohlásil na sjezdu šéf diplomacie.

Hamáček naopak zdůraznil, že díky účasti ve vládě má strana možnost prosazovat svůj program. „Vstup do vlády přinesl kladné body, bohužel nyní i na nás dopadla naštvanost lidí kvůli covidu. Doplácíme na našeho koaličního partnera, který má ve vládě většinu a v řadě případů nezvládá epidemii,“ zhodnotil aktuální vývoj Hamáček ve svém projevu.

Do čela strany kromě něj a Petříčka kandidovala i poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: sla

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…