Škromach při kafíčku poradil, jak vyzrát na daň na pleny. Ani Babiš prý nebude moct nic říct

14.06.2014 11:52

Bývalý místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach se rozepsal na svém Facebooku o možnostech plnit předvolební sliby sociálních demokratů. Sice přiznal, že se nepodaří zlevnit dětské pleny nižší sazbou DPH, ale svěřil se se svým jiným nápadem, který prý nemůže zpochybnit ani šéf financí Babiš.

Škromach při kafíčku poradil, jak vyzrát na daň na pleny. Ani Babiš prý nebude moct nic říct
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Zdeněk Škromach
reklama

„Tak prý nemůžeme splnit volební slib a zlevnit pleny pro děti. Je realitou, že sníženou sazbou to nejde, ale každá rovnice má několik řešení. Mám řešení, které je rozpočtově srovnatelné, a nemůže je zpochybnit ani Babiš," napsal Škromach na Facebook "při pátečním kafíčku", jak sám prozradil.

„Věřím, že si ho osvojí paní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová -Tominová. Prostě peníze, které se vyberou na daních z plen pro děti, použijeme na zvýšení dětských přídavků pro děti do dvou let věku. Jednoduché, rychlé a rozpočtově neutrální," domnívá se exmístopředseda ČSSD.

Na četné dotazy v diskusi na své facebookové zdi pak vysvětloval podrobnosti svého údajného řešení. Zároveň si neodpustil kritiku na bývalou vládu expremiéra Nečase. „Pravičáci se stále snaží něco zdůvodňovat, proč nejde přidat rodinám s dětmi a podobně. Kdyby rodinám nesebrali peníze za Nečase a Drábka, nemuseli jsme to dnes řešit," uvedl Zdeněk Škromach.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …