Škrtat kvůli zbrojení? To snad ne, říká Konečná

16.07.2025 15:19 | Monitoring

Televizní debata českých europoslanců přinesla ostrou výměnu názorů ohledně budoucnosti bezpečnostní politiky i státního rozpočtu. Lídryně hnutí STAČILO! Kateřina Konečná se ostře ohradila proti tomu, jaké závazky přijala současná vláda Petra Fialy vůči NATO – podle ní bez mandátu a bez diskuse s veřejností.

Škrtat kvůli zbrojení? To snad ne, říká Konečná
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Kateřina Konečná hostem pořadu Partie na CNN Prima News.

„Tato vláda, která končí a doufám, že definitivně, nás definitivně zavázala k tomu, že budeme muset investovat stovky miliard do zbrojení. Mimochodem, to je rozpočet možná pěti nebo šesti ministerstev, včetně ministerstva školství,“ uvedla Kateřina Konečná.

Na připomínku, že hnutí STAČILO! je kritizováno za svůj postoj k Severoatlantické alianci, reagovala jednoznačně: „Aliance? Nemáme strach se zeptat lidí. Tahle vazalská vláda nás zavázala k výdajům na zbrojení, které my budeme chtít zrušit. My nebudeme nikdy souhlasit s těmihle nesmyslnými procenty souvisejícími s výdaji na zbrojení,“ řekla rázně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jan Procházka

Kritika prezidenta

Překvapuje mě, že zrovna vy kritizujete prezidenta za to, že sympatizoval z komunisty. Cožpak vy s nimi nesympatizujete do teď? A jaký je váš názor na sovětskou invazi nebo třeba na politické procesy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kolik politiků u 5-4 koalice po vypadnutí z politiky skončí ve správních radách zbrojovek?: Fiala jim daroval miliardy., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 16.07.2025 15:55:12
Proto se musí nalet peníze z našich daní do zbrojovek. USA si mne ruce, že nejméně 40% ze zvýšení výdajů na zbrojení v Evropě přiteče k ním do USA. A Fialovci jásají, zase jsme zmrzačili ekonomiku ČR-

|  8 |  0

Další články z rubriky

Prezident Pavel jako názorový chameleon. Zde je Kellerovo pozorování

14:59 Prezident Pavel jako názorový chameleon. Zde je Kellerovo pozorování

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Kličkováním vpřed aneb časová osa Petra Pavla. Tak pojmenoval sociolog a filoz…