Skutečně bouřlivé jednání ČSSD: Členové vyzvali Sobotku, ať zmizí ze sněmovny, Tejc pronesl životní projev a poté vystoupil ze strany

25.11.2017 16:09

Krajská konference jihomoravské ČSSD dnes v Břeclavi rozhodně nebyla poklidná. Nejprve byl vyzván premiér Bohuslav Sobotka, aby rezignoval kvůli špatnému výsledku voleb na svůj poslanecká mandát. Následně pak svůj konec v sociální demokracii ohlásil bývalý poslanec Jeroným Tejc.

Skutečně bouřlivé jednání ČSSD: Členové vyzvali Sobotku, ať zmizí ze sněmovny, Tejc pronesl životní projev a poté vystoupil ze strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek v pořadu Horké téma

„Konec dnešní krajské konference jihomoravské ČSSD byl bouřlivý. Nejdříve delegát z Brna-města navrhl výzvu Bohuslavu Sobotkovi, aby se vzdal poslaneckého mandátu a přijal tak odpovědnost za volební výsledek (debakl) ČSSD, konference tento návrh většinou hlasů schválila,“ napsal k celé situaci v ČSSD Michal Hašek, bývalý jihomoravský hejtman a bývalý místopředseda strany.

„Historickou retrospektivou hlasy Brna-města byly rozhodující pro zvolení Bohuslava Sobotky předsedou ČSSD ve 2. kole těsné sjezdové volby v Brně v roce 2011, kde mne porazil, teď je Brno-město pomyslným Sobotkovým katem,“ podotkl Hašek. A povšiml si i toho, že za chvíli poté Jeroným Tejc oznámil rozhodnutí odejít z ČSSD. Podle Haška bohužel. Zároveň také Hašek uvedl, že Tejc měl dle jeho subjektivního dojmu jeden ze svých nejlepších politických projevů.

Celý příspěvek Michala Haška:

Konec dnešní krajské konference jihomoravské ČSSD byl bouřlivý. Nejdříve delegát z Brna-města navrhl výzvu Bohuslavu Sobotkovi,aby se vzdal poslaneckého mandátu a přijal tak odpovědnost za volební výsledek (debakl) ČSSD, konference tento návrh většinou hlasů schválila. Historickou retrospektivou hlasy Brna-města byly rozhodující pro zvolení Bohuslava Sobotky předsedou ČSSD ve 2.kole těsné sjezdové volby v Brně v roce 2011,kde mne porazil, teď je Brno-město pomyslným Sobotkovým katem. Za chvíli potom Jeroným Tejc v jednom ze svých nejlepších politických projevů (můj subjektivní dojem) oznámil bohužel rozhodnutí odejít z ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

20:00 Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

Je rozhodnuto. ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě opustí sál. Po dnešním jednání předsednictva to o…