Šlachta promluvil o Hamáčkovi: Mám s ním problém. Co se dělo na vnitru?

30.07.2021 7:56 | Komentář

Bývalý policista a šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News prozradil, co plánuje, pokud pro jeho hnutí nedopadnou podzimní volby příznivě. V opačné situaci nemusel dlouho přemýšlet, s kým je pro něj nereálná případná vládní spolupráce a v jakých stranách vidí potenciální spolupracovníky pro hlasování v dolní komoře.

Šlachta promluvil o Hamáčkovi: Mám s ním problém. Co se dělo na vnitru?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

„Dokážu si představit, že budeme spolupracovat na dobrých zákonech, které budou odpovídat volebnímu programu Přísahy,“ uvedl obecně šéf hnutí Přísaha k možné spolupráci s ostatními partajemi v Poslanecké sněmovně. „Ale vůbec neuvažujeme o tom, že bychom vstupovali do nějaké vlády, není to primární,“ doplnil Šlachta k ambicím svého hnutí.

Neměl by například problém podpořit Piráty, pokud by prý měli třeba dobrý protikorupční program. Samotný výkon pirátských poslanců jej zatím ale příliš neoslnil. „Nemůžeme se přece dostat do situace, že končí volební období a máme před Sněmovnou 500 zákonů, které neprošly nebo na kterých se nebyli tihle pašáci schopni domluvit,“ pokračoval.

Původní zdroj ZDE.

Naopak s kým nemůže najít společnou řeč, je předseda ČSSD a ministr vnitra Jana Hamáček. I on prohlásil, že si nedokáže představit, že by seděl se Šlachtou ve vládě. Nesympatie jsou vzájemné: „Já si nedovedu představit, že bych s panem Hamáčkem někde vůbec seděl jako s osobou,“ zhrozil se Šlachta.

Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci

Problémy s Hamáčkem vnímá na osobní úrovni: „Hamáček má osobní problém se mnou a já s ním, napadá mě už nějakou dobu,“ sdělil Šlachta, který neskrýval zklamání z toho, jakým způsobem vedl Hamáček vnitro, což se podepsalo i na odlivu policistů.

Rovněž prý odmítá, že by dělal „béčko“ vládnímu hnutí ANO Andreje Babiše. Právě jeho kabinet byl jedním z důvodů, proč se rozhodl jít do politiky. „Byla to vláda, která slibovala protikorupční tažení. Pro mě byl rok 2019 velkým zklamáním kvůli tomu, kolik policistů odcházelo a jakým způsobem. Nedovedl bych si představit, že bych takovým lidem dělal béčko,“ vysvětlil svůj pohled Šlachta.

„Nikdy jsem nikomu béčko nedělal. Kdo mě zná v osobní rovině, ví, že bych se nikomu nepodřídil. Já jsem vždycky áčko,“ zdůraznil. „Pokud podzimní volby pro hnutí Přísaha dopadnou špatně, tak se opijeme. A když dobře, tak se opijeme, ale jen málo,“ řekl s nadsázkou předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z každého nákupu byste si platili ČT. Pirát v debatě vypustil bombu

10:32 Z každého nákupu byste si platili ČT. Pirát v debatě vypustil bombu

V předvolební debatě lídrů ANO a Pirátů zazněl od Mikuláše Ferjenčíka poměrně zásadní návrh, jak vyř…