Incident, k němuž před časem došlo, nebyl podle Šándora ojedinělý, problém ruské, ale i čínské špionáže jsme podle jeho názoru měli řešit už dávno. "Není pochyb o tom, že je to horší než za studené války, protože tehdy se Rusové nezaměřovali primárně na nás. Ale po skončení studené války Američané a Němci stáhli své špiony, zatímco Rusové a Číňané u nás nadále operují," upozornil generál. Podle jeho názoru jsou tyto země po špionážní stránce v Česku velmi aktivní, především od vypuknutí konfliktu na Ukrajině.
Nedělejme si o Rusech iluze
Rusové se zajímají o naši energetickou politiku a otázky, které souvisí s naším členstvím NATO i v EU. Česká republika prý představuje pro špiony jakýsi odrazový můstek pro získávání informací o Západu. K získávání informací tu stále mají kontakty ještě z doby před pádem komunistického režimu. Šándor připomíná, že před rokem 1989 v Československu působilo na 100 tisíc Rusů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp