Slavný německý návrhář: Merkelovou nenávidím. Skutečně nenávidím

11.05.2018 19:45

Německá kancléřka Angela Merkelová je často kritizována svými odpůrci kvůli své liberální přistěhovalecké politice. Ale jen zřídkakdy ji tak ostře odsoudí tak známá osobnost, jako je módní návrhář Karl Lagerfeld.

Slavný německý návrhář: Merkelovou nenávidím. Skutečně nenávidím
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová
reklama

Světová módní ikona, která letos oslaví již pětaosmdesáté narozeniny, se nijak netají svým odporem k Merkelové liberální přistěhovalecké politice. Na rozdíl od drtivé většiny herců, zpěváků a známých osobností z různých odvětví showbyznysu nemá příliš pochopení pro přijímání uprchlíků a ideologii multikulturalismu. V rozhovoru pro francouzský magazín Le Point dokonce rodák z Hamburku uvedl, že by mohl kvůli rozhodnutí Merkelové přijmout milion uprchlíků vrátit německé občanství.

Anketa

Kdo byl nejhorším ministrem obrany?

hlasovalo: 6356 lidí
„Vážně bylo nutné, aby do země pozvala více než milion uprchlíků, když země jako Francie, která si tak zakládá na lidských právech, přijala jen asi 30 000 lidí?“ podivoval se Lagerfeld, který je považován za jednoho z nejvlivnějších módních návrhářů druhé poloviny dvacátého století. Rozhodnutí Merkelové ze září 2015, kdy dala pokyn k otevření hranic, je pro něj natolik neakceptovatelné, že skutečně uvažuje o vrácení německého občanství.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Podle Lagerfelda udělala německá kancléřka jasnou chybu. „Vpustila do země milion přistěhovalců a CDU tak opustilo dva miliony voličů, kteří dostali těch skoro sto neonacistů z AfD do Bundestagu. Kdyby to neudělala, tak by Alternativa pro Německo určitě neuspěla. Zcela otevřeně říkám, že za tohle Merkelovou skutečně nenávidím,“ nebral si matador světové módy vůbec žádné servítky.

Merkelovou však nekritizoval zdaleka poprvé. Již před časem ji za rozhodnutí pozvat do země milion převážně muslimských migrantů označil za „hloupou“. „Není přece možné do země, která kdysi zavraždila miliony Židů, teď vpustit jejich nejhorší nepřátele,“ konstatoval Lagerfeld před několika málo měsíci. Ani více než tři roky od osudového rozhodnutí Merkelové módní návrhář kancléřce neodpustil.

Merkelové nemůže přijít na jméno, ale pro prezidenta Francie Emmanuela Macrona našel vlídnější slova. „Ve Francii s jeho příchodem odstartovalo něco nového. Macron i jeho manželka jsou mi sympatičtí. Ale to neznamená, že bych snad chtěl požádat o francouzské občanství. Nepotrpím si na příslušnost k nějakému národu. Jsem kosmopolita a upřímně řečeno se necítím být dokonce ani Němcem,“ uzavřel uznávaný módní návrhář.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

14:40 Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

Václav Klaus ml. na svém Facebooku informoval o fotografii, která koluje po internetu. V úzké chodbě…