Šlouf: Ať SPOZ provede audit. Kampaň musela stát desítky milionů

04.11.2013 8:43

Za hlavní viníky neúspěchu SPOZ ve volbách považuje jeden ze zakladatelů této strany a donedávna spolupracovník Miloše Zemana Miroslav Šlouf prvního místopředsedu Martina Nejedlého, prezidentova kancléře Vratislava Mynáře i šéfa strany Zdeňka Štengla. Šlouf to uvedl v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

Šlouf: Ať SPOZ provede audit. Kampaň musela stát desítky milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

„Bylo by samozřejmě dobrou sebereflexí, kdyby si vedení zemanovců uvědomilo, jak je ničemné, a odstoupilo. Včetně Vratislava Mynáře, který je sice jen šéfem jedné krajské organizace, ale celostátní stranické schůze z mně neznámého důvodu vede,“ uvedl Šlouf.

Na námitku, že vedení SPOZ naopak z neúspěchu viní právě jeho, který po vyškrtnutí z kandidátky svými prohlášeními SPOZ záměrně poškodil, odpověděl jen, že je zvyklý na to, že když se něco nepovede, že bude označovaný za viníka.

Šlouf také prohlásil, že bude prosazovat přejmenování strany a vyškrtnutí z jejího názvu jméno prezidenta Zemana. Bude také požadovat provedení auditu hospodaření strany,  aby bylo zřejmé, zda bude schopna zaplatit účty za předvolební kampaň, jejíž náklady odhaduje na desítky milionů korun.

Na otázku, proč podle jeho názoru nemá prezidentův kancléř Vratislav Mynář bezpečnostní prověrku, naznačil, že Mynář neměl funkci kancléře vůbec přijímat, pokud v padesáti letech neví, že nedostane bezpečnostní prověrku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povedlo se to, nebyl v tom Havel. Jinde kradli víc. Jenom ten Bakala... Docent Ševčík o devadesátkách

14:59 Povedlo se to, nebyl v tom Havel. Jinde kradli víc. Jenom ten Bakala... Docent Ševčík o devadesátkách

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček ve svém pravidelném podcastu BHS Expres přivítal proděkana…