Šlouf odhalil, jak objevil Mynáře. A jak Zeman kvičel, když...

24.09.2013 10:03

Hospodářské noviny přinesly velký rozhovor s Miroslavem Šloufem. Dlouholetý spolupracovník Miloše Zemana, kterého však prezident po svém zvolení odvrhl, se pokusil o comeback v čele pražské kandidátky SPOZ, kterou kdysi zakládal. Současné vedení jej však z listiny obratem úplně vyškrtlo. Nyní Šlouf uvažuje, že stranu opustí.

Šlouf odhalil, jak objevil Mynáře. A jak Zeman kvičel, když...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

„Už ji určitě volit nebudu a nejsem si v této etapě jistý, že bych chtěl, aby prošla do Parlamentu,“ říká na adresu strany, kterou pomáhal zakládat. Aktuálně v ní podle něj vládne nejužší vedení, které libovolně mění lidi na kandidátkách, a nejedná se rozhodně pouze o jeho vyškrtnutí z pozice pražského lídra.

„Ta arogance je obrovská. Místopředseda SPOZ Martin Nejedlý k nám přišel a řekl, že se o lídra nemáme starat, že nám ho určí vedení. Co to je,“ ptá se rozčíleně. Pak o Nejedlém vypráví, kterak jej jako referenta společnosti Plynostav z Kamčatky uvedl do českého politického světa. V roce 2005 prý společně organizovali průnik společnosti Lukoil na český trh a následně pro ni získali lukrativní zakázku na dodávku pohonných hmot pro pražské letiště.

I kancléře Vratislava Mynáře prý pro Zemana objevili on s Nejedlým. „Podnikatel Masný nám dlužil nějaké peníze a Mynář se nabídl, že je z něj pro nás vymůže,“ vzpomíná Šlouf. Společnými silami pak dovedli Miloše Zemana k vítězství v prezidentských volbách, po kterých ovšem on sám prožil velké zklamání. „Zeman na mě po vítězných volbách kvičel, že jsem ho připravil aspoň o deset procent,“ vzpomíná znechuceně.

Poté následovalo teatrální vyškrtnutí z čela pražské kandidátky, kam se podle svých slov dostal spíše souhrou okolností na pražské konferenci. Po této zkušenosti a dalších čachrech vedení SPOZ prý uvažuje, že stranu opustí. Jedinou šancí na zvrat by prý bylo, pokud by na mimořádném sjezdu skončili ve vedení lidé jako Nejedlý nebo Mynář.    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…