Slova žalobce Jiráta rozzuřila Ratha natolik, že uvažuje o žalobě

28.07.2015 13:40

Bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha rozzlobila slova žalobce Petra Jiráta, který uvedl, že Rath má někde ulité stovky milionů korun a do vězení nikdy nenastoupí. Rath kvůli těmto slovům zvažuje žalobu. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Slova žalobce Jiráta rozzuřila Ratha natolik, že uvažuje o žalobě
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Jirát poskytl zmíněnému serveru obsáhlý rozhovor, v němž mimo jiné uvedl, že Rath má podle něj kdesi schovány stovky milionů korun a z případného vězení by se tak vrátil do bohatství. „Zvažuji žalobu na ochranu osobnosti,“ reagoval na Jirátova slova Rath. Zároveň připustil, že už kvůli tomu naplánoval schůzku s advokáty.

Ratha Jirát nadzdvihl i pochybnostmi o jeho případném nástupu do vězení. Státní zástupce si myslí, že Rath počká až na pravomocný rozsudek. Pokud jej ten pošle za mříže, tak zmizí. „Myslíte si, že k osobnosti doktora Ratha patří dobrovolný nástup do vězení? Já o tom vůbec nejsem přesvědčen,“ řekl žalobce ve zmíněném rozhovoru.

Rath reagoval tím, že pokud dobrovolně nastoupí do vězení, tak doufá, že Jirát přijme „za své pomluvy“ osobní odpovědnost. „Třeba ukončí svoji kariéru, kterou začal jako bolševický prokurátor. Nebo se k tomu postaví jako chlap, co jiného pomlouval,“ uvedl bývalý politik.

Minulý týden poslal Ratha soud na 8,5 roku za mříže a nechal mu propadnout majetek v hodnotě přibližně 22 milionů korun. Rozsudek není pravomocný.

Celý text je ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…