Šluknovsko posiluje. Každou noc zde bude hlídkovat 25 policistů

30.04.2012 22:09

Od středečního večera bude ve Šluknovském výběžku hlídkovat speciální krajská pořádková jednotka. Ve městech tak bude každou noc hlídat 25 policistů navíc, kteří se budou střídat v třídenních směnách.

Šluknovsko posiluje. Každou noc zde bude hlídkovat 25 policistů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto
reklama

"Jednotka vzniká k úterý a ve středu najíždí do Šluknovského výběžku, kde bude střídat policisty z jiných oddělení," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková. První noční hlídky tak začnou 2. května.

Pro města ve Šluknovském výběžku je momentálně připraveno 50 policistů. Plány na vznik jednotky se několikrát během posledního půlroku změnily, nynější podoba by prý ale měla být finální.

Hlídkovat zde budou skupiny po 25 členech a střídat se budou po třech nocích. Plánuje se ale další posílení až na konečný počet 170 členů. "Jak budeme nabírat další, hlídkových skupin přibude a ostatní se budou moci věnovat i výcviku," doplnila mluvčí.

Vznik jednotky pro Ústecký kraj začal být aktuální po létu roku 2011, kdy zde probíhali spory kvůli Romům. Jak bude jednotka sílit, bude hlídat i rizikové sportovní akce. V období klidu bude také hlídat ulice okolních měst, tedy hlavně Ústí nad Labem, Teplic a Děčína.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

10:12 ,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si do svého studia pozval bývalého ministra vnitra Ivana Langera…