Slzy vděčnosti. Zelenskyj oslovil vojáky

07.12.2022 7:21 | Ze sítí

Souslovím „sláva Ukrajině“ se ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svých projevech většinou loučí. Ale tentokrát jím svůj projev zahájil. Zahájil jím promluvu na Den ozbrojených sil Ukrajiny. Podle Zelenského to je a už navždy bude den vděčnosti všech Ukrajinců jejich ozbrojeným silám. Prozradil, kam v tento velký den vyrazil a s kým mluvil.

Slzy vděčnosti. Zelenskyj oslovil vojáky
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

„Sláva Ukrajině! Pánové, generálové, důstojníci, seržanti, vojáci! Kamarádi Ukrajinci! Vážení účastníci! Dnes je den naší vděčnosti. Přesně takový je význam 6. prosince - a to navždy. Nyní je to jediný způsob, jakým náš lid oslaví Den ozbrojených sil Ukrajiny - slovy vděčnosti, pocity vděčnosti, slzami vděčnosti,“ začal ukrajinský prezident Zelenskyj.  

Nepochybuje prý o tom, že v ten den by vojákům poděkovaly miliony Ukrajinců, ať už přímo, nebo alespoň v myšlenkách.

„Děkuji bojovníkům naší armády a všem útvarům obranných sil Ukrajiny. Jsem vděčný rodičům našich bojovníků, kteří vychovali skutečné vítěze. To je ono - vítěze. Jsem vděčný všem lékařům a zdravotním sestrám, kteří zachraňují zraněné hrdiny. Jsem vděčný všem, kteří posilují obranu a poskytují ukrajinským bojovníkům vše, co potřebují. Když je Den ozbrojených sil ve státě svátkem vděčnosti, jsem si jist, že takový stát nelze porazit a nelze ho zlomit. A dnes to všichni určitě vidíme a znovu jsme se o tom přesvědčili,“ pravil Zelenskyj.  

Zdůraznil, že Ukrajinci se brání ruské agresi již více než 8,5 roku. To jest od chvíle, kdy ruští vojáci, ale tehdy bez patřičného označení, obsadili Krym a rozpoutali boje na Donbase. Během této doby zemřely tisíce Ukrajinců. Z úst Zelenského zaznělo, že položily život za to, aby na území Ukrajiny jednoho dne nezůstal ani jeden ruský okupant.

„Nyní vás žádám, abyste minutou ticha uctili památku všech, kteří padli na bojišti za náš stát, za Ukrajinu a jejichž život se stal součástí hrdinské historie odvahy Ukrajiny,“ řekl Zelenskyj.

Oznámil, že 6. prosince dopoledne osobně navštívil ukrajinské vojáky v Doněcké oblasti, aby jim poděkoval za to, jak odhodlaně vzdorují ruským agresorů. Setkal se s těmi, kteří bojují ve Svatove, Bachmutu, Avdijivce. Předal jim prý státní vyznamenání.

Vedle toho byl prý také v Charkově a poděkoval lékařům, kteří tam pečují o zraněné vojáky.

A do třetice prozradil, že se podařilo osvobodit dalších 60 vojáků z ruského zajetí.

Na večerní slavnost v Kyjevě, kde Zelenskyj pronášel svůj projev, byli pozváni i vojáci přímo z fronty a prezident připomněl všem, že tito hrdinové se na frontu brzy vrátí a budou dál bojovat za svou vlast.

„A já chci všem přítomným říci to, co dnes určitě leží na srdci každému Ukrajinci: Děkuji vám! Děkuji naprosto všem vojákům, všem námořníkům, všem seržantům, rotmistrům, všem důstojníkům, všem hrdinům, generálům a samozřejmě všem vašim otcům a matkám, našim drahým, váženým ukrajinským bojovníkům. Přeji vám všem jediné - vítězství! Nám všem. Zasloužíte si ho! Zaslouží si ho celý náš lid. Zaslouží si ho všichni naši rodiče, naše děti. Zaslouží si to náš stát a naše historie. Abychom konečně dosáhli vítězství,“ uvedl Zelenskyj.

Poté na rozloučenou opět zvolal „sláva Ukrajině“.

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Josef Středula byl položen dotaz

Odstoupení z vedení ČMKOS

Vážený pane Středulo, uvažujete o odstoupení z vedení ČMKOS a přenechání funkce někomu schopnějšímu? Pod Vaším vedení odbory nevykazují žádnou činnost, která by hájila pracující. Při Vaší nečinnosti jste ani nemohl čekat podporu veřejnosti při kandidatuře na prezidenta. Vyvodíte z toho nějaké důsled...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mobilizace: „Občané by nadávali.“ Vládní materiál. Důvod křiku na Babiše?

11:25 Mobilizace: „Občané by nadávali.“ Vládní materiál. Důvod křiku na Babiše?

Ačkoliv i podle oficiálních dokumentů NATO „v euroatlantickém prostoru nepanuje mír“, u nás jsou jak…