Smést feminismus ze zemského povrchu! Výbušný projev, který chtěl Foldyna pronést na zrušené akci ve sněmovně

05.04.2019 19:42

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna zveřejnil svůj chystaný projev, který chtěl přednést na semináři o rodině v Poslanecké sněmovně. Seminář byl však zrušen kvůli kritice účasti britského pravicového aktivisty Tommyho Robinsona.

Smést feminismus ze zemského povrchu! Výbušný projev, který chtěl Foldyna pronést na zrušené akci ve sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

„Abychom si mohli co možná nejlépe odpovědět na otázku, jak podporovat rodinu, tak si nejprve musíme ujasnit, co vlastně rodina je a jakou úlohu ve společnosti plní,“ píše Foldyna úvodem. Rodina má dle něj jasně definovaný cíl, kterým je rození a výchova dětí, a jedinou strukturou, která je tohoto cíle schopna plnohodnotně dosáhnout, je svazek muže a ženy.

„Rodina tedy nemůže být nahodilým svazkem dvou osob libovolného pohlaví, jak se nám mnozí sociální experimentátoři snaží vnutit. I když to možná pro někoho bude znít provokativně, tak skutečnost je taková, že svazek dvou mužů má pro společnost úplně stejný přínos, jako například svazek muže a veverky. Pozor, zde nemluvím o jednotlivcích, ale o svazku. Pro založení rodiny tedy skutečně nestačí, že se dva, tři, nebo více lidí (za čas možná dokonce pouze jakýchkoli živých tvorů?) mají rádi. Rodina je instituce s jasně definovaným cílem, jemuž pak musí odpovídat její struktura a pozice ve společenské hierarchii,“ míní Foldyna. 

Poznamenává, že v současné západní civilizaci je rodina v krizi. On sám je přesvědčen, že pokud příčiny této krize najdeme a odstraníme, tak už žádné další zvláštní podpory nebude potřeba, protože touha po založení rodiny vychází z přirozené biologické podstaty člověka.

 
„Podle mého názoru je naše rodina v krizi zejména proto, že jsme, jako společnost, naložili ženám, ale i mužům na záda příliš velkou zátěž. Ženy jsme přesvědčili, že by se z nich měly stát muži, mužům naopak nutíme, že by se měli stát ženami. Obojí je proti přirozenému řádu světa a jako pokaždé, když jsme proti tomuto přirozenému řádu světa bojovali, tak i dnes budeme vytrestáni. Vlastně; trestáni jsme už dnes – vymíráme. Já zde dnes nebudu prezentovat žádné tabulky, nebudu předkládat žádná čísla či grafy, protože v číslech naše krize nespočívá. Ta je totiž především krizí hodnotovou,“ dodal Foldyna. 
 
„V západní civilizaci po dlouhá staletí byla žena obdivována a uctívána především jako dárkyně života, a z tohoto paradigmatu vycházely prakticky všechny společenské normy, v rámci nichž byly úloha a z ní vyplývající postavení žen a mužů ve společnosti jiné. Pokud je něco jiné, tak to však nutně neznamená, že je to podřadné či naopak nadřazené – což je v rozporu s tím, co se nám snaží, a bohužel poměrně úspěšně, namluvit čím dál agresivnější kulturní revolucionáři. Muži v naší kultuře prokazovali ženám úctu právě z důvodu vzájemné odlišnosti. Naše současná situace je ale zcela jiná; ženy jsou od dětského věku přesvědčovány, že si napřed musí ‚něco užít‘ (o čemž ale nikdo neví, co to přesně znamená), potom udělat pracovní kariéru a až teprve pak, kdyby náhodou zbyla chvilka, tak snad to dítě... A tak se ženy, vystresované, aby to všechno stihly, plahočí a pachtí. V práci se snaží přesvědčit sebe i okolí, že mají ‚stejně velké koule‘ jako chlapi. V prodejnách se snaží prodat víc zboží, aby se staly vedoucími (dnes vlastně manažerkami) prodejny a později možná celé sítě prodejen, ženy vysedávají na pracovních poradách a mítincích, jsou u policie, v armádě, zkrátka všude, kde dříve bývali především muži. Akorát těch písní, básní a soubojů kvůli nim a o nich nám nějak ubylo (dnes dokonce už i básnička o ženě-mamince dokáže vzbudí nenávist k jejímu autorovi). A ubývá, bohužel, i dětí…“ poznamenal Foldyna.

„Jsou ale ženy ve své nové roli opravdu šťastné? Jsme si opravdu jisti tím, že pracují, protože chtějí a protože je to baví? Opravdu jsme si jisti, že by ty desítky a stovky hodin, které stráví na poradách, mítincích, v prodejnách, u obrazovek počítačů nebo za pokladnou v supermarketu, že by je nevyměnily za dům se zahradou, milujícího manžela a tři děti, o které by se spolu starali? Já si tím nejsem jistý ani zdaleka. Naše ženy si však nad něčím takovým vůbec nemohou dovolit uvažovat. Skutečnost je totiž taková, že většina z nich nechodí do práce, protože by chtěla, ale protože musí! A proč musí? Přece proto, že stát jejich mužům bere víc než polovinu výplaty a rozhází ji za hlouposti. Za stále větší armádu úředníků, za vývoz demokracie do zemí, které o to nestojí, za dotace a pobídky velkým a bohatým korporacím, za genderová studia, za kampaně na podporu migrace, za kampaně na ještě větší zaměstnávání žen, za nekonečnou integraci kdovíkoho kdovíkam a také za snad nejabsurdnější činnost, kterou je možné si představit: za podporu porodnosti v přelidněném třetím světě. Náš současný ‚společenský operační systém‘ se zcela změnil a místo oslavy mateřství se dnes na ženu, která nestojí o kariéru, ale o rodinu, pohlíží jako na hloupou husu. Je to ale jinak; hloupí jsme my, že jsme něco takového dopustili. A jak už jsem zmínil; jsme za to trestáni naším vymíráním,“ zmínil Foldyna se slovy, že si musíme osvojit, že rovnoprávnost neznamená stejnost. 

Původní text ZDE.

„Musíme zavrhnout a smést ze zemského povrchu feminismus a všechny jeho mutace, protože jde o nenávistnou ideologii snažící se vnést mezi muže a ženu konflikt a tím zlikvidovat rodinu. Musíme naše ženy osvobodit, aby zase věděly, že největší životní kariéra, které mohou dosáhnout, je být milujícími a milovanými matkami a že právě takové je budou jejich muži chránit, pečovat o ně a vážit si jich. To jediné má smysl, to je jediná skutečná podpora rodiny, kterou můžeme a musíme udělat. Historie nám jasně ukázala, že evropští muži dokážou všechno na světě. Umějí být nejlepšími vědci, důmyslnými vynálezci, nevýkonnějšími dělníky, nejlepšími válečníky, geniálními skladateli, básníky či filozofy. Jediné, co ale nikdy nedokážou, je být matkami,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …