Smrad z cigaret mi vadí. Ale nezakazovat to v hospodě, říká většina Čechů

11.08.2014 14:20

Až sedmdesáti procentům české populace vadí kouření. Přesto téměř polovina lidí, převážně nekuřáci, dává přednost výběru kuřácké nebo nekuřácké části restaurace před absolutním zákazem kouření. Upozornil na to průzkum společnosti SANEP.

Smrad z cigaret mi vadí. Ale nezakazovat to v hospodě, říká většina Čechů
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto
reklama

Červencový průzkum potvrdil zjištění z února 2013. Potvrdil se tak trend, že většinová domácí populace není nakloněna striktním zákazům, které nedávají možnost volby.

Kouření vadí až 70 procentům obyvatel ČR. Striktní zákaz by podpořilo jen 38 procent

Podle SANEPu vadí kouření 69,9 procentům veřejnosti. Stávající zákon, kdy si provozovatelé mohou vybrat mezi kuřáckou či nekuřáckou restaurací a zařízením s vyhrazenými prostory, podporuje 48,6 procenta lidí. Striktní zákaz kouření, který se připravuje v hnutí ANO, by podpořilo 37,8 procenta domácí populace, kterou z převážné části tvoří nekuřáci.

Celý průzkum ZDE

Zhruba 60 procent dotázaných nesouhlasí se striktními zákazy

Úplný zákaz kouření v restauracích by mohl snížit počet kuřáků. S tím souhlasí 22,9 procenta veřejnosti. 26 procent dotázaných by pak o tomto striktním zákazu hlasovalo ve všelidovém referendu.

Celkem 58,7 procenta dotázaných tvrdí, že nesouhlasí se striktními zákazy a podporují právo volby.

Průzkum probíhal od 27. července do 1. srpna 2014 na skupině 4935 dotázaných, kteří tvoří reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18 až 70 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…