Smrt Okamurovi. „Očkovací“ doktor ho chtěl trávit, je dusno

16.02.2022 7:15 | Ze sítí

Přidat Tomiu Okamurovi do pití kyanid. To navrhl primář sokolovské nemocnice Martin Straka kvůli sněmovní rozpravě, během níž poslanci SPD blokují schválení pandemického zákona. Straka již v minulosti řekl, že někteří lidé nemají inteligenci na pochopení nutnosti se očkovat a nyní odpůrce pandemického zákona navíc označil za „dementy s jedním zubem“. Kromě Straky si z Okamury utahoval i jeden z předních profesorů radících vládě s covidem, Marián Hajdúch.

Smrt Okamurovi. „Očkovací“ doktor ho chtěl trávit, je dusno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura oznamuje Petru Fialovi, že je srab

Anketa

Vyčítáte Okamurově SPD, že obstrukcemi blokuje pandemický zákon?

hlasovalo: 34129 lidí
Senát vrátil pandemický zákon k projednávání do Poslanecké sněmovny, kde se ho opět snaží zastavit SPD v čele s Tomiem Okamurou. Předseda SPD překonal svůj přechozí projev a řečnil šest hodin v kuse, než byl přerušen místopředsedou Sněmovny Janem Skopečkem, proti čemuž hlasitě protestoval.

„Vládní koalici došly nervy a v rozporu se zákonem mi odebrali slovo při jednání o pandemickém zákonu,“ vymezil se Okamura a kritizoval premiéra, že se proti tomuto porušení jednacího řádu neozval. Oznámil, že podá žalobu na neplatnost schůze.

„Opravdu tristní na tom je, že jsem tady mluvil s panem premiérem Fialou, tady jsem ho vyzýval, ať zasáhne, protože je to ohrožení svobody a demokracie, a pan premiér řekl, že na to nechce reagovat a nechce se vyjadřovat a že si to mám vyřídit s předsedajícím. Pane premiére, vy nejste chlap, který má odvahu a chce bojovat za svobodu a demokracii. Vy jste normální srab,“ tepal Petra Fialu ve Sněmovně Okamura za souhlasných výkřiků a bouchání do stolu svých poslanců.

„Vy, pane premiére, moc dobře víte, že to je špatně. Já jsem 4 roky vedle vás seděl, já na vás vidím, že vám to není příjemný, měl jste vstát a jako chlap říct, aby se pokračovalo normálně demokraticky v téhle Sněmovně. Vy jste mě opravdu zklamal!“ řekl ještě za ním sedícímu Fialovi, který kroutil hlavou.

Že se jedná o porušení jednacího řádu soudí i sdružení právníků a advokátů Pro Libertate. To vysvětluje, že kdyby nebyl Okamura přerušen, muselo by jednání skončit v devět hodin večer. „Otvírá se otázka, jak moc platný může být zákon, schválený ve zpochybnitelném stavu legislativní nouze při zjevném porušení zákona o jednacím řádu? Obejdeme i legislativní proces, ‚protože pandemie‘?“ ptá se sdružení a přidává znění ze zákona.

§ 53

(1) Sněmovna zahajuje své denní jednání nejdříve v 9 hodin a končí nejpozději ve 21 hodin. Hlasování o návrzích zákonů, o pozměňovacích návrzích k nim a o mezinárodních smlouvách vyžadujících souhlas Parlamentu a o změně této doby pro hlasování, lze zahájit nejpozději do 19 hodin. Na návrh nejméně jedné pětiny všech poslanců, případně dvou poslaneckých klubů se může Sněmovna usnést jinak.

§ 61

Řečník nesmí být nikým přerušován, s výjimkou oprávnění předsedajícího podle § 59 odst. 4 a § 60 odst. 3.

V mezičase Okamurův projev vzbudil pozornost na sociálních sítích, a to i u lékařů. „Zdá se, že po dnešku bude medicína bohatší o tzv. Okamurův syndrom – mimořádná schopnost udržet moč, ale ne slova. Pozoruhodný výkon,“ poznamenal lékař Marián Hajdúch.

S nevyžádanou radou pak přišel další lékař, Lukáš Korbel, alias „Doktor Punk“. „Nechci nikomu v PS radit, ale stejně to udělám. Najděte si někdo tu paní, co nosí tomu breptovi Tomiovi pití, a kápněte tam trochu gutalaxu. Za chvilku máte po problému,“ doporučoval. Což řada lidí ocenila jako dobrý vtip, byť se objevily narážky, že gutalax působí pomalu a je tedy potřeba použít něco jiného, například šaratici nebo konopí.

A primář Martin Straka, který je známý svým odporem k těm, kteří se nenechají očkovat, doporučil jed kyanid.

Strakovi se mimo jiné nelíbilo ani to, že restaurace a další služby už nemusejí vyžadovat očkování.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

21:41 „Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

Po rozhodnutí poslanců podpořit návrh, aby stejnopohlavní páry měly většinu práv manželů s tím, že j…