Smrt Zemana: Hnusný vývoj, zastání nemocného. A noční Kalousek

12.10.2021 8:11 | Ze sítí

Hospitalizace prezidenta, který je dle ÚVN už ve stabilizovaném stavu, zavdává spekulacím. Ty nejhorlivěji šíří bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. „Za pár dnů Parlament aktivuje čl. 66 a odvolá prezidenta bez ohledu na to, kdy proběhne vytažení ze zásuvky,“ těší se Stehlíková. Přední novinář jí vzkázal: Až budete umírat vy, nebude co vytahovat ze zásuvky. A v noci věc komentoval Miroslav Kalousek.

Smrt Zemana: Hnusný vývoj, zastání nemocného. A noční Kalousek
Foto: Hana Brožková
Popisek: Zahájení školního roku s prezidentem Milošem Zemanem na základní škole v Merhautově ulici v Brně

Anketa

Je v pořádku spekulovat o sesazení prezidenta Zemana ze zdravotních důvodů?

hlasovalo: 17839 lidí
Jak je známo, prezident Zeman se nachází v Ústřední vojenské nemocnici. Dle lékařů je jeho stav stabilizovaný. Nicméně kombinace fotografií serveru Novinky.cz a absence prezidentových vyjádření či detailnějších zpráv o jeho zdraví zavdávají spekulacím. Ty šíří například bývalá ministryně pro lidská práva a předsedkyně Liberálně ekologické strany Džamila Stehlíková.

Už 10. října tvrdila lékařka, že prezident měl být hospitalizován 4. října. „Nemocného prezidenta držela v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání, bez soudního pověření k opatrovnictví, lhala a tajila jeho nemohoucnost, konala jeho jménem (inscenovala, jak volil). Ohrozila ho tak na zdraví a životě. Zemanův život zřejmě zachránila návštěva premiéra,“ prohlásila.

A záhy začala mluvit o zbavování prezidenta jeho funkce a také o jeho smrti: „Připravme se na nové volby. Jsou dvě možnosti. Buď aktivovat čl. 66 ústavy, kdy Parlament zbaví prezidenta úřadu a poměrně rychle vznikne vláda Petra Fialy. Nebo v pokoře počkat na skon hlavy státu. P. S. Obecně prognóza u karcinomu jater je v řádu týdnů.“

„Hradní lži o zdravotním stavu prezidenta znemožňují aktivovat článek 66 ústavy a odvolat prezidenta Parlamentem. Mynář s Ovčáčkem chtějí co nejdéle udržet vládu Andreje Babiše, která sice podá demisi, přesto bude stále vládnout dál a bude se čekat na akci prezidenta než umře,“ obvinila dále Zemanovo okolí.

Zemanova smrt byla náplní tweetů Džamily Stehlíkové i dále, když vyzývala prezidentova kancléře a mluvčího, aby „nechali Zemana důstojně odejít“, protože nová vláda vznikne i bez něho. A nakonec pro prezidentův skon použila příměru „vytažení ze zásuvky“, tedy odpojení od přístrojů.

„Volby 2021 je druhá sametová revoluce. Žijeme v jiné, svobodné republice. Je jedno, kdo, jak a proč volil SPOLU nebo PirSTAN, dokázali jsme to! Pohřbili jsme Zemanovu éru. Za pár dnů Parlament aktivuje čl. 66 a odvolá prezidenta bez ohledu na to, kdy proběhne vytažení ze zásuvky,“ napsala doslova.

Za „vytažení ze zásuvky“ se do Stehlíkové pustili politici ANO, kterým připadlo už za hranou. Exposlankyně Marcela Melková řekla, že Stehlíková je „hokynářka, zjevem i duchem“. Přidal se také končící ministr životního prostředí Richard Brabec: „Proboha, co jste za člověka a z jaké planety, že tohle můžete napsat? Fuj!“

A na to, odkud Džamila Stehlíková pochází (Kazachstán – pozn. red.) měl narážku také poslanec Patrik Nacher. „Vytažení ze zásuvky? Bývalá ministryně pro lidská práva? To je zřejmě ta lepší demokracie – import z Kazachstánu. A pak se bude Džamila divit, že ve společnosti roste agresivita,“ mínil. Za tento příspěvek se ovšem do poslance pustil bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, neváhal hrozit fyzickým trestem a s urážkami také příliš nešetřil.

„Opravdu jste řekl o občance ČR, člence České lékařské komory: import z Kazachstánu, pane poslanče? Jste nechutný buran. Až se potkáme, vytahám Vás za to za uši a otluču Vám přitom nos o sponu mého opasku,“ narážel bývalý politik na Nacherovu výšku.

„Import demokracie z Kazachstánu, chce to lépe číst a byla to reakce na její nehorázná slova. Opravdu tu tímto způsobem hájíte její výrok o odpojení ze zásuvky?“ ptal se na oplátku Patrik Nacher. „Ale zároveň, vzhledem k vaší nejapné narážce na mou výšku, vnímám váš tweet přiměřeně pokročilé době,“ doplnil narážku na to, že Kalouskova hrozba přišla po jedenácté hodině večerní.

A k Džamile Stehlíkové se vyjádřil i šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš. „Džamila Stehlíková: Ministryně pro lidská práva kromě lidských práv Miloše Zemana. Až bude umírat ona, nebude co vytahovat ze zásuvky,“ zhodnotil krátce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děti 12, 13 let, už by měly brát blokátory puberty, pokud pochybují o genderu. Jako cukrovka, říká aktivistka o lidech „mezi“

7:09 Děti 12, 13 let, už by měly brát blokátory puberty, pokud pochybují o genderu. Jako cukrovka, říká aktivistka o lidech „mezi“

Hostem Standa Show byla Chloé Monette, trans, vegan, eco-marxist, she/her a také zakladatelka webu J…