Sněmovna by mohla schvalovat vládní daňový balíček

16.10.2019 6:55

Sněmovna by dnes mohla schvalovat vládní daňový balíček, který zahrnuje například zvýšení spotřební daně na líh a tabákové výrobky. Ve finále je také veterinární novela, která mimo jiné zpřísní pravidla pro chov psů. V podvečer by se poslanci měli zabývat dalším výběrem dálničního mýtného.

Sněmovna by mohla schvalovat vládní daňový balíček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

K daňovému balíčku poslanci předložili desítky pozměňovacích návrhů. Rozpočtový výbor podpořil jen některé z nich. Navzdory nesouhlasu ministerstva financí doporučil opoziční návrh vztáhnout sporná nová pravidla zdaňování rezerv pojišťoven jen na neživotní pojištění. U životního pojištění by pro pojišťovny platila dosavadní pravidla. Už dřív výbor doporučil z balíčku vyřadit zdanění plynu v domovních kotelnách a upravit zdanění hazardu a výher. Předloha bude také čelit návrhu na zamítnutí.

Veterinární novela uloží chovatelům povinnost hlásit veterinářům chov tří a více fen, nyní platí od pěti fen. Štěňata by bylo nutné očipovat do tří měsíců jejich věku. Zpřísnění Sněmovna zřejmě schválí kvůli takzvaným množírnám, tedy chovům zřízeným jen kvůli zisku z prodeje zvířat.

Poslanci by také měli obsadit zbývající volné místo v Radě ČTK a potvrdit nové předsedy dvou výborů. Sociální povede Jana Pastuchová (ANO), zahraniční pravděpodobně Ondřej Veselý (ČSSD). Odpoledne, před debatě o výběru mýta, jsou na programu předlohy ve druhém čtení. Patří k nim novela, která zvýší státní příspěvky zaměstnavatelům na platy lidí se zdravotním postižením.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…