Sněmovní zemědělský i kontrolní výbor povede hnutí ANO

29.11.2017 14:13 | Zprávy

Předsedou sněmovního zemědělského výboru bude i v tomto volebním období první místopředseda hnutí ANO a předseda poslaneckého klubu hnutí Jaroslav Faltýnek. Také v čele sněmovního kontrolního výboru stane reprezentant ANO, Roman Kubíček, napsala ČTK.

Sněmovní zemědělský i kontrolní výbor povede hnutí ANO
Foto: Pixabay CCO, Public
Popisek: Pole, ilustrační foto

Do funkcí je dnes zvolili členové výborů. Kontrolní výbor tak poprvé od jeho vzniku v roce 2006 povede někdo jiný než představitel KSČM.

Faltýnek v zemědělském výboru obdržel 16 hlasů od 17 přítomných poslanců. Kubíček, který byl v předchozím období členem kontrolního výboru, získal 13 z 15 hlasů.

Faltýnek po volbě uvedl, že nechce řešit problémy politicky. Chce řídit výbor ve prospěch zemědělců, nerozlišovat malé a velké, zastavit propad zemědělské produkce a podpořit ji. Chtěl by například podpořit tuzemský chov prasat a nedovážet vepřové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Jmenování premiéra.

Vážený pane prezidente, kdy budete jmenovat premiéra naší země? Co Vám v tom brání? Děkuji za odpověď. Jitka Balcarová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sleva 30%? Ne, 0. Black Friday se blíží a pasti už jedou

19:45 Sleva 30%? Ne, 0. Black Friday se blíží a pasti už jedou

28. listopadu začne slevové šílenství black friday. Prodejci každoročně slibují výhodné nákupy, ale …