Sobotka: Čas od času musíte použít expresivní výraz

20.02.2017 13:31 | Zprávy
autor: mp

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka zareagoval na obsáhlý rozhovor Andreje Babiše (ANO) pro deník Právo, kde vicepremiér svého šéfa ani za mák nešetřil. Sobotka se rozhodl, že přes týdeník Respekt vrátí úder. V rozhovoru padlo i jméno prezidenta Miloše Zemana. Premiér hned na úvod znovu vysvětloval, proč mluvil o tom, že Babiš ve své dluhopisové aféře „ojebal stát“.

Sobotka: Čas od času musíte použít expresivní výraz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Tak já si myslím, že ten výrok vystihl podstatu… Čas od času musíte použít expresivní výraz, abyste věci pojmenovali pravým jménem a otevřeně. A koneckonců tím, že Andrej Babiš v uplynulých hodinách otočil o sto osmdesát stupňů a vzal zpátečku v záležitosti dluhopisů, fakticky přiznal, že jsem měl i tím výrokem pravdu,“ konstatoval předseda vlády.

Ostrá slova použil proto, aby lidem bylo jasné, že populistům nelze jen s klidem oponovat a vyvracet jejich zavádějící tvrzení. Občas je zkrátka třeba uchýlit se ke slovníku populistů, aby i oni sami porozuměli tomu, co se jim říká. Sobotka je ochoten použít tvrdší slova, aby zachránil demokracii.

„Liberální demokracie je ohrožována nástupem populistů, nacionalistů. Koneckonců to, co jsme tady zažívali ve 20. století, bylo dáno vyostřenými nacionálními konflikty a víte, vždycky to začíná nacionalismem a potom to pokračuje autoritářstvím, obchodními válkami a nakonec ozbrojenými konflikty. Tak já myslím, že bychom se měli poučit vlastními dějinami, a pokud i u nás, na české politické scéně, máme autoritářské tendence, je potřeba jim čelit a to je úkol pro demokratické strany,“ doplnil Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…