Sobotka: Česko přistupuje k běžencům podle dohod a zákonů

01.09.2015 14:13 | Zprávy
autor: vam, čtk

Česko přistupuje k migrantům v souladu se zákony a s mezinárodními dohodami, sdělil dnes ČTK premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v souvislosti s nočním zadržením dvou stovek uprchlíků v jihomoravské Břeclavi ve vlacích z Vídně a z Maďarska. Policie v některých okolních státech postupuje jinak. Maďarská, slovenská nebo rakouská policie nechává běžence projet do Německa, kam většina z nich směřuje.

Sobotka: Česko přistupuje k běžencům podle dohod a zákonů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Česká republika postupuje při řešení migrační vlny striktně v souladu s mezinárodními dohodami a našimi zákony. Zákony České republiky říkají, že nelegálně a bez platného dokladu nelze na území Česka vstoupit. Pokud se tak stane, policie cizince zajistí a v souladu se zákonem přistoupí ke zjišťování identity a totožnosti nelegálně pobývajících osob,“ uvedl premiér.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Covid

Proč by podle vás kdokoliv uměle vyvinul virus a šířil ho, jako třeba covid? Co a kdo tím něco získal? Co vím, tak postihl snad všechny. Napadá mě, že prospěch by z toho mohli mít jen nějaké očkovací lobby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Orbán? Vondráček vytáhl minulost Petra Pavla

11:10 Orbán? Vondráček vytáhl minulost Petra Pavla

Maďaři již za necelý týden půjdou k parlamentním volbám a rozhodnou o tom, zda Viktor Orbán povede M…