Sobotka bude v Bruselu hovořit o eurofondech i europarlamentu

18.02.2014 22:25

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se na své čtvrteční návštěvě Bruselu setká se šéfem Evropské komise José Manuelem Barrosem i předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem. Jednat s nimi chce například o čerpání prostředků z evropských fondů nebo budoucí roli Evropského parlamentu.

Sobotka bude v Bruselu hovořit o eurofondech i europarlamentu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

S José Manuelem Barrosem se Bohuslav Sobotka, který do centra Evropské unie odletí kolem osmé hodiny ráno, setká vůbec poprvé. „Já bych ho rád informoval o některých prioritách vlády České republiky, určitě budeme mluvit o našem postoji k fiskálnímu paktu, budeme mluvit o otázce čerpání prostředků Evropské unie," řekl ke schůzce premiér.

„Chtěl bych deklarovat to, že Česká republika je připravena odstranit případné bariéry, které byly identifikovány, pokud jde o další dočerpání fondů, zejména pokud jde o přijetí zákona o státní službě a novelizaci zákona o posuzování vlivu na životní prostředí," uvedl také ministerský předseda. V čerpání peněz z evropských fondů je Česko podle vlády za období 2007 až 2013 nejhorší v rámci celé unie.

Český premiér se v Bruselu sejde také se Schulzem, kterého jako německého sociálního demokrata zná již delší dobu. „Budeme mluvit o tom, jaká by měla být role Evropského parlamentu v tom příštím období po evropských volbách," sdělil dnes svá očekávání Sobotka, který minulý týden na návštěvě Bratislavy hovořil o tom, že by se do budoucna struktura Evropského parlamentu mohla změnit po vzoru amerického Kongresu.

Do Česka se Sobotka ze své první oficiální návštěvy Bruselu ve funkci premiéra má vrátit okolo 16:00. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

10:05 Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na fi…