Sobotka byl dobrý premiér, vážím si ho, říká Jakub Janda. Včerejší změna se mi nelíbí, lidi to nepochopí, naříká poslanec Seďa

15.06.2017 9:24

Konec předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky zaplnilo sociální sítě mnohými komentáři. Dnes pak navíc skončil i volební manažer strany Jan Birke.

Sobotka byl dobrý premiér, vážím si ho, říká Jakub Janda. Včerejší změna se mi nelíbí, lidi to nepochopí, naříká poslanec Seďa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka

„Včerejší rozhodnutí PG ČSSD jako loajální sociální demokrat respektuji, i když se mi nelíbí. Obávám se totiž, dle mých životních i politických zkušeností, že lidé triumvirát ČSSD nepochopí. Ale rád bych se nakonec mýlil,“ poznamenal poslanec Antonín Seďa.

„Šťastné zítřky jsou nedaleko. ČSSD je zpátky! Převezme ji ‚nebezpečný a polovzdělaný‘ Milan Chovanec (slovy Sobotkova poradce Oty Novotného) rýpl si americký novinář Erik Best.

„Z mého pohledu je Sobotka nejlepším premiérem, kterého tato země měla, i s veškerými mými výhradami. Jeho rozhodnutí je však v tuto chvíli spravné,“ zaznělo z úst brněnského zastupitele Martina Freunda (Žít Brno). Sice si není jistý, zda nový lídr může zásadně zvrátit preference, situace je ale podle něj taková, že víme, že Sobotka toho z různých důvodů v této chvíli není schopen.

„Jakákoli změna může mít buď mírně pozitivní, nebo v nejhorším případě nulový efekt, a to je prostě situace, kdy vyzkoušet změnu má smysl. A v politice je důležité vědět i to, kdy je třeba odejít. Opravdu věřím, že se Sobotka dlouhodobě neobrátí ke své straně zády, jako někteří jeho předchůdci, a najde si v ní do budoucna své místo, podobně třeba jako toho byl schopen Vladimír Špidla,“ uzavřel Freund s tím, že sociální demokracie, potažmo česká levice, bude člověka s jeho zkušenostmi a nepochybně i schopnostmi v následujících těžkých letech, kdy se bude odehrávat zásadní spor o budoucí směřování této země, v každém případě potřebovat.

Pochvaly se Sobotka dočkal i od zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakuba Jandy. „Bohuslav Sobotka byl dobrý premiér v tom, že vedl rozumně reakci české vlády na rapidní zhoršení bezpečnostního prostředí: ruskou agresi, islamistický teror, masivní migraci. Český stát v tomle připravil dobře. V tom si ho vážím, byť jsem ho nevolil. O jeho chybách si budeme povídat dlouho, ale tohle by mělo být řečeno,“řekl.

Celý komentář Antonína Sedi:

Včerejší rozhodnutí PG ČSSD jako loajální sociální demokrat respektuji, i když se mi nelíbí. Obávám se totiž, dle mých životních i politických zkušeností, že lidé triumvirát ČSSD nepochopí. Ale rád bych se nakonec mýlil.

Celý komentář Erika Besta:

Šťastné zítřky jsou nedaleko. ČSSD je zpátky! Převezme ji "nebezpečný a polovzdělaný" Milan Chovanec (slovy Sobotkova poradce Oty Novotného).

Celý komentář Martina Freunda:

Z mého pohledu je Sobotka nejlepším premiérem, kterého tato země mela, i s veškerými mými výhradami. Jeho rozhodnutí je však v tuto chvíli spravne. Sice si nejsem jistý, zda nový lídr může zásadně zvrátit preference, situace je taková, že víme, že Sobotka to z různých důvodu v této chvíli není schopen, a jakákoli změna může mít buď mírně pozitivní, nebo v nejhorším případě nulový efekt, a to je prostě situace, kdy vyzkoušet změnu má smysl. A v politice je důležité vědět i to, kdy je třeba odejít. Opravdu věřím, že se Sobotka dlouhodobě neobrátí ke své straně zády, jako někteří jeho předchůdci, a najde si v ní do budoucna své místo, podobné třeba jako toho byl schopen Vladimír Špidla. Sociální demokracie, potažmo česká levice, bude cloveka s jeho zkušenostmi a nepochybně i schopnostmi v následujících těžkých letech, kdy se bude odehrávat zásadní spor o budouci směřování této země, v každém případě potřebovat.

Celý komentář Jakuba Jandy:

Bohuslav Sobotka byl dobrý premiér v tom, že vedl rozumně reakci české vlády na rapidní zhoršení bezpečnostního prostředí: ruskou agresi, islamistický teror, masivní migraci. Český stát v tomle připravil dobře. V tom si ho vážím, byť jsem ho nevolil. O jeho chybách si budeme povídat dlouho, ale tohle by mělo být řečeno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…