Sobotka byl u Zemana. Chce, aby zakázal Rusnokovi aktivně vládnout

28.11.2013 18:37

Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek v podvečer setkal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Sobotka poté novinářům sdělil, že prezidenta informoval o průběhu jednání a že ho požádal, aby vyřídil premiéru Rusnokovi, že nemá podnikat žádné závažnější kroky.

Sobotka byl u Zemana. Chce, aby zakázal Rusnokovi aktivně vládnout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci
reklama

„Informoval jsem pana prezidenta o naší ambici schválit do konce roku státní rozpočet. Pokud je tu šance vyhnout se rozpočtovému provizoriu, pak si myslím, že by všechny poslanecké kluby měly udělat maximum proto, aby k tomu nedošlo,“ prohlásil Sobotka. A dodal, že by rád do konce roku stihl i předložit Miloši Zemanovi návrh nové vlády.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Babiš jako vicepremiér Sobotkovi nevadí

Prezidenta požádal, aby tlumočil Jiřímu Rusnokovi, že nemá přijímat rozhodnutí, které by ovlivnily jeho vládu. „Požádal jsem ho, aby vláda Jiřího Rusnoka nepříjímala žádná zásadní, dlouhodobá rozhodnutí, která by ovlivňovala další vlády. Mluví se o tom, že by vláda mohla přijmout rozhodnutí o prolomení limitů. Já jsem přesvědčen, že by to dělat neměla a že by to měla přenechat na nás,“ uvedl Sobotka.

Odmítl také spekulace, že by vyjednával s Okamurovým Úsvitem přímé demokracie, a prozradil, že obsazení pozice vicepremiéra Andrejem Babišem by mu nevadilo. „Vím, že jsou v rámci ANO silné názory, aby se pan Babiš stal i vicepremiérem, což bych považoval za logické. Je to jedna z možných variant. Je to zároveň téma, které s panem prezidentem teprve máme před sebou,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

10:31 S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

ROZHOVOR „Pokud chtěl být přesvědčivější, měl takovouto SMS přečíst na plénu a měl klid,“ říká posla…