Sobotka chce, aby hnutí ANO co nejdříve vybralo nástupce Jourové

15.09.2014 15:12

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pondělí požádal vicepremiéra Andreje Babiše, aby jeho hnutí ANO co nejdříve našlo nástupce za ministryni pro místní rozvoj Věru Jourovou (ANO), která má být eurokomisařkou. Babiš už dříve řekl, že hnutí se tím bude zabývat až po senátních a komunálních volbách, které se uskuteční 10. a 11. října. Ministr dopravy napsal ČTK, že v době nepřítomnosti Jourové ministerstvo řídí její náměstkyně Klára Dostálová. Rychlou náhradu za Jourovou chtějí i kraje.

Sobotka chce, aby hnutí ANO co nejdříve vybralo nástupce Jourové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Andrejem Babišem

Jourová minulý týden v médiích uvedla, že demisi na ministerský post podá po veřejném slyšení v Evropském parlamentu. Slyšení před europoslanci, kteří musí novou komisi potvrdit jako celek, začínají 29. září a potrvají zřejmě do 9. října.

Je nejméně vhodná doba na to, aby MMR bylo bez ministra

„Požádal jsem dnes ráno pana Babiše, aby hnutí ANO provedlo personální nominaci co nejdříve. Teď je nejméně vhodná doba na to, aby ministerstvo (pro místní rozvoj) bylo bez ministra," řekl po jednání vlády s Asociací krajů Sobotka. Návrhem ANO by se pak podle Sobotky měla ještě zabývat koalice. Podle ministerského předsedy musí ministerstvo nyní řešit dočerpání z fondů EU a přípravu nového čerpání.

„Musím to probrat v orgánech hnutí a v poslaneckém klubu. V době nepřítomnosti paní Jourové řídí ministerstvo paní náměstkyně Dostálová, takže kontinuita je zabezpečena," napsal Babiš ČTK na dotaz, kdy nového ministra vybere.

Byl bych rád, aby na ministerstvu byla osoba, která se nebude muset učit evropské dotace

Sobotka chce co nejdříve po demisi Jourové odnést prezidentovi na Hrad jméno nového ministra či ministryně. „Byl bych rád, aby na ministerstvu byla jasná odpovědná osoba, a byl bych rád, kdyby to byl člověk, který se nebude muset problematiku evropských fondů učit a bude dostatečně kompetentní. Toho času moc není. Prodlevy si nemůžeme dovolit," dodal premiér.

Jourová, která by měla mít v Evropské komisi na starosti spravedlnost, spotřebitelskou politiku a otázky rovnosti pohlaví, za sebe do čela ministerstva navrhuje náměstkyni Dostálovou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

8:45 Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

ROZHOVOR „To, že se spolupráce mezi Českou republikou a Tchaj-wanem promítne do výměny studentů, je …