Sobotka chce řešit válku na Ukrajině diplomatickou cestou

30.08.2014 12:15 | Zprávy

Premiér vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce řešit válku na Ukrajině diplomatickou cestou. Na dnešním jednání EU v Bruselu proto hodlá vyzvat členské země k novému jednání s Ruskem. Novinářům to Sobotka řekl na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích.

Sobotka chce řešit válku na Ukrajině diplomatickou cestou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

„Jsem tou situací velmi znepokojen. Na Ukrajině probíhá válka, která je příliš blízko České republice. Je to rovněž válka, která je příliš blízko Evropské unii a nejsem spokojen s tím, jakým způsobem probíhají jednání mezi EU a Ruskem o řešení této situace," uvedl Sobotka.

Podle něj se problematika Ukrajiny dostala do nepříjemné spirály eskalace násilí a sankcí. Sobotka se dnes zúčastní summitu EU v Bruselu, který se bude přednostně zabývat vývojem na Ukrajině. „Chci vyzvat k tomu, abychom cestu ven z této spirály hledali pomocí diplomacie. Ještě než se Evropa rozhodne pro nové sankce, musí podle mého názoru proběhnout jednání mezi představiteli EU a Ruska o řešení krize na Ukrajině," řekl český premiér.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: dkr, čtk

Volby

Napadlo vás, že lidí koukají víc do budoucnosti než minulosti? A divíte se? Kdybyste si vedli líp a vedlo se i líp většině lidí, což za vaší vlády nenastalo, nemyslíte, že byste byli u vlády zas?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

U odhalení, jak zmizel tvůrce bitcoinu, byl i exguvernér Rusnok

18:35 U odhalení, jak zmizel tvůrce bitcoinu, byl i exguvernér Rusnok

Záhadu zmizení tvůrce bitcoinu, který vystupoval pod pseudonymem Satoshi Nakamoto, poodhaluje jeho p…