Sobotka není z normálního světa, on neuřídí ani poradu. Přijdeme kvůli němu o velké peníze. První vystoupení Andreje Babiše poté, co se dozvěděl, že končí

02.05.2017 19:22

Zuzana Bubílková moderovala v úterý poněkud atypickou Kauzu dne na Rádiu Impuls. Pozvala si hned dva hosty – předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby se jich zeptala, jak se dívají na dnes ohlášený konec vlády.

Sobotka není z normálního světa, on neuřídí ani poradu. Přijdeme kvůli němu o velké peníze. První vystoupení Andreje Babiše poté, co se dozvěděl, že končí
Foto: Archiv JH
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD), předseda Poslanecké sněmovny

Hamáček zdůrazňoval, že jde o rozhodnutí, které je jen a pouze v kompetenci předsedy vlády, v tomto případě také šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky. 

„Nám nezbývá, než to jeho rozhodnutí respektovat a snažit se tu situaci nějak vyřešit. Předčasné volby jsou samozřejmě jednou z možností, a jednou cestou k nim je samorozpuštění sněmovny, které už jsme zažili. Já tam v tuto chvíli nevidím potřebnou většinu, ale možná se tam nakonec nějaká najde,“ řekl Hamáček. 

Předčasné volby se mu však nejeví jako nejlepší řešení, měli bychom prý počkat spíše až na volby řádné. Bude také záležet na tom, co udělá prezident Zeman.

Ve vysílání velmi důrazně odmítl, že by se Sobotka nějak sbližoval s předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem, což dokola opakuje Andrej Babiš. „Já žádné sblížení mezi panem premiérem a panem Kalouskem nevidím. TOP 09 je naším ideovým oponentem. Koneckonců, naše vláda vznikla proto, aby napravila to, co tady předchozí pravicová vláda, jejíž významnou součástí byla také Kalouskova TOP 09, napáchala,“ řekl Hamáček. 

Pak dostal slovo Andrej Babiš. „Já jsem překvapen, pan premiér se zachoval jako zbabělec. On mě vyzýval, abych byl chlap, ale kdyby on byl chlap, tak navrhne mé odvolání, k čemuž ovšem nebyl důvod. On byl rozhodnut už ve čtvrtek,“ nešetřil host svého premiéra.

„On si nebyl schopen řídit ani ekonomickou poradu, protože on je z jiného světa. On to neumí. Nechápu, proč pan premiér poškozuje tuto zemi a otravuje lidi. My přijdeme kvůli panu premiérovi o velké peníze z Evropské unie,“ vypálil Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…