Sobotka odsoudil napadení muže fanoušky kvůli barvě pleti

09.11.2017 20:35 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odsoudil sobotní napadení muže původem ze západní Afriky kvůli barvě pleti, které se stalo v Praze. O incidentu, po němž policisté zadrželi skupinu fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc, informoval server Aktuálně.cz. Předseda vlády označil událost za ostudnou a nepřijatelnou. Na svém twitterovém účtu dodal, že věří v její řádné prošetření. Podobně se vyjádřil i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Sobotka odsoudil napadení muže fanoušky kvůli barvě pleti
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka

„Zásadně odsuzuji jakékoli projevy rasismu. Něco takového je ostudné a naprosto nepřijatelné. Věřím, že incident bude řádně prošetřen a útočníci adekvátně potrestáni,“ napsal Sobotka v příspěvku na Twitteru, ve kterém rovněž sdílel zprávu o sobotní události. Také Pelikán doufá v dobré a rychlé vyšetření. „Šokující, nepřijatelné,“ napsal ministr k incidentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Jestli má dojít ke změně

Nemyslíte, že byste jako politici měli přestat štvát lidi proti sobě a i vy se k sobě chovat s větší úctou? Podle mě to dělají politici ze všech stran jen někdo víc a někdo víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po dronech Nemesis je tu Charlie One. Řehka znovu vybírá na Ukrajinu

21:40 Po dronech Nemesis je tu Charlie One. Řehka znovu vybírá na Ukrajinu

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka představil nový projekt Charlie One, který má Ukraj…