Sobotka po jednání s francouzským ministrem: EU by měla mít společný systém ostrahy vnější hranice

24.08.2015 12:00 | Zprávy
autor: vam, čtk

Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) by bylo vhodné, aby Evropa do budoucna měla společný systém ostrahy vnějších hranic. Na ochraně schengenské hranice by se pak podílely i další státy EU, nejen hraniční země. Sobotka to dnes v Praze řekl novinářům po svém jednání s francouzským ministrem zahraničí Laurentem Fabiusem.

Sobotka po jednání s francouzským ministrem: EU by měla mít společný systém ostrahy vnější hranice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Bylo by vhodné, aby Evropa měla do budoucna určitý společný systém ostrahy vnějších hranic, na kterém by se mohly podílet další státy EU tak, aby se pomohlo například Řecku nebo Itálii v ostraze vnější mořské hranice," uvedl Sobotka. Podle něj toto téma bude Česko na evropských jednáních otevírat.

Český premiér řekl, že se se šéfem francouzské diplomacie shodli na tom, že Itálie a Řecko situaci „ne úplně zvládají“. Možnost společné ostrahy je prý jednou z cest, kterou by se EU mohla vydat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Dobrý den.

Jaký máte názor na pana velitele a vojenského publicistu Jevhenie Dykyj? Rád by se podíval na Slovensko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdy Moravec odejde z ČT? Přišla odpověď, která ho nepotěší

13:07 Kdy Moravec odejde z ČT? Přišla odpověď, která ho nepotěší

Moderátor Václav Moravec v rozhovoru pro Respekt prohlásil, že v České televizi „nebude za každou ce…