Sobotka prohrál, protože nemá charisma, píše Reflex

14.01.2013 14:39

Týdeník Reflex komentuje propad ODS a jejího kandidáta Přemysla Sobotky v prezidentských volbách. Strana se vymlouvá na vládní politiku, to je ale podle novináře Jakuba Horáka naprostý nesmysl.

Sobotka prohrál, protože nemá charisma, píše Reflex
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pojďte se s námi podívat do zákulisí před prezidentskou superdebatou

„Zemanova Strana práv občanů v žádných volbách neuspěla. A to přesto, že na jejích billboardech byl týž Miloš Zeman, jenž v prezidentských volbách získal zatím nejvyšší podporu,“ ukazuje Horák, proč je spojování jména s konkrétní stranou v této volbě nesmyslné.

Novinář uvádí, že je nutné rozlišovat, do jaké funkce je člověk volen – a to se českým voličům podařilo. „Vysoká podpora, jíž se Václav Klaus těší ve funkci prezidenta, by se vypařila jako pára nad hrncem, pokud by chtěl prosazovat tvrdé pravicové reformy z pozice premiéra nebo ministra financí,“ dodává.

Podle Horáka ale ODS jen prospěje, pokud si bude její vedení myslet, že by strana mohla skončit v propadlišti dějin. „„Já žádný koncert nechystám, takový typ akce přitáhne sice lidi, ale ne voliče,“ prohlásil Přemysl Sobotka nezapomenutelně v závěru kampaně. Měl naprostou pravdu. Protože ti, kdo se dneska hádají na Facebooku, zda je horší usínající kníže, nebo ironický hromotluk, ti oba kandidáty posuzují ne podle svých voličských preferencí, ale podle jejich lidské roviny,“ doplnil Horák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

10:40 Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz konstatoval, že demonstrace na Letné …