Sobotka promluvil: Ve svých e-mailech nic tajného nevyzrazuji

07.01.2016 11:03

„Ve svých e-mailech nic tajného nevyzrazuji,“ zareagoval pro Respekt.cz na zveřejnění své soukromé korespondence předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Do jeho e-mailové schránky se totiž nabourali hackeři a zveřejnili stovky konverzací.

Sobotka promluvil: Ve svých e-mailech nic tajného nevyzrazuji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Za dva roky ve funkci premiéra jsem nikdy žádným e-mailem neposílal žádné informace, které by podléhaly jakémukoliv stupni utajení. Takové informace mají předepsaný režim, v jakém je s nimi možné nakládat,“ uvedl pro Respekt Sobotka ujištění, že v jeho korespondenci není nic, co by ohrožovalo národní bezpečnost. 

Zatím však nepotvrdil, zda e-maily, které zveřejnil portál White Media, jsou autentické a pocházejí skutečně z jeho účtu. Pravost e-mailů však již odsouhlasili někteří odesílatelé, s nimiž si Sobotka korespondoval. Ten, z jehož pera pocházelo nejvíce e-mailů, premiérův poradce Oto Novotný, však zatím mlčí s odkazem na policejní vyšetřování.

Premiérovy e-maily nejsou první, které server zveřejnil. Již dříve se naboural do účtů expremiéra Vladimíra Špidly či bývalého šéfa Strany zelených Ondřeje Lišky.

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…