Sobotka vyzval Macrona, aby francouzské firmy zvýšily platy českým zaměstnancům. Ten nabídl „intenzivní dialog“

24. 6. 2017 19:14

Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se neustále snaží vyjednávat vyšší platy českých zaměstnanců v zahraničních firmách. Naposledy to zkusil při jednání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Zároveň s ním také hovořil o otázce migrační krize. Uvedly to dnešní Lidové noviny.

Sobotka vyzval Macrona, aby francouzské firmy zvýšily platy českým zaměstnancům. Ten nabídl „intenzivní dialog“
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte

„Vyzval jsem francouzského prezidenta, aby také jejich firmy zohlednily problém velkých platových rozdílů a aby také francouzské firmy sáhly k rychlejšímu zvyšování platů pro naše zaměstnance,“ uvedl Sobotka. 

Česko je přitom s Francií poměrně na kordy, francouzský premiér totiž naši vlast zkritizoval kvůli odporu k přerozdělení žadatelů o azyl i kvůli sociálnímu dumpingu. Podle něj západní firmy najímají levnější pracovní sílu z východu. Macronova kritika se snesla i na Polsko a Slovensko. A jeho slova byla velmi rázná – mluvil dokonce o zrádném a cynickém přístupu těchto zemí, za něž by měl následovat trest. 

Postoj francouzského prezidenta pak podpořila i německá kancléřka Angela Merkelová, která volila diplomatičtější slova. Ale i ona upozornila na to, že Evropská unie je založena na společných hodnotách, píší Lidové noviny. 

Sobotka si však podle tisku debatu s Macronem pochvaloval – hovořil o ní jako o velmi otevřené. A zároveň také uvedl, že Macron přišel s nabídkou intenzivního dialogu. „Myslím, že jsme všichni pochopili, že je to dobrý příspěvek k tomu, abychom udrželi Evropskou unii pohromadě. Že pokud máme rozdílná stanoviska v některých oblastech, je třeba hledat nějaké rozumné, pragmatické řešení pro Evropskou unii jako celek,“ uvedl český předseda vlády, jenž se domnívá, že zvolení Macrona do čela země galského kohouta by mohlo přispět k tomu, aby se věci pohnuly. 

„Jeho vstup na evropskou scénu může znamenat určitý rychlejší pohyb v Evropské unii a může to být jistý katalyzátor,“ dodal Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

8:19 Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se j…