Sobotka zahajuje dvoudenní návštěvu Srbska. Jednat bude i o migrantech

01.09.2015 6:07

Premiér Bohuslav Sobotka dnes po poledni zahájí dvoudenní návštěvu Srbska. Se svým srbským protějškem Aleksandarem Vučičem bude jednat o obchodních příležitostech pro české firmy na sedmimilionovém srbském trhu, o přistoupení Srbska do Evropské unie a o proudu uprchlíků směřujících přes západní Balkán dále do Evropy.

Sobotka zahajuje dvoudenní návštěvu Srbska. Jednat bude i o migrantech
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Jedním z cílů návštěvy bude podle úřadu vlády snaha podpořit ekonomické projekty českých podnikatelů v této západobalkánské zemi, a potvrdit tak velký zájem Česka o další rozvoj obchodu.

Premiéra provází ministr vnitra Milan Chovanec, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a skupina dvou desítek českých podnikatelů.

"Náš vývoz se za posledních pět let více než zdvojnásobil a vloni představoval 398 milionů euro," uvedl před cestou ministr Mládek a dodal, že existují další příležitosti pro české podniky na srbském trhu.

Za dobrý příklad spolupráce Mládek označil výstavbu nového bělehradského nádraží Prokop s účastí českých firem. Mohlo by také dojít k posunu v jednáních, která vede Česká exportní banka o financování modernizace železniční tratě Niš - Dimitrovgrad.

 


 

reklama

autor: vam, čtk

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

22:35 Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

Česká vláda, jedna z nejmilitantnějších vlád na světě, vsadila vše na strašení válkou, a vychází jí …