Sobotkova čistka pokračuje. Tihle všichni poslanci už si prý na kandidátce neškrtnou

7. 4. 2017 14:38

Po podzimních volbách do sněmovny nezůstane v poslaneckém klubu ČSSD takříkajíc kámen na kameni. Někteří současní poslanci se nedostanou na kandidátku vůbec, jiní až na zadní, tzv. nevolitelné pozice. O svém záměru rozloučit se s dolní komorou už informovali poslankyně Marie Benešová, Pavlína Nytrová, Vítězslav Jandák a Jeroným Tejc. Těch, kteří chtějí zůstat mimo příští kandidátku, bude však podle informací Práva víc – například někdejší odborový předák Jaroslav Zavadil, Stanislav Huml, Lubomír Toufar, Štěpán Stupčuk nebo Jiří Koskuba. Informuje o tom server Novinky.cz.

Sobotkova čistka pokračuje. Tihle všichni poslanci už si prý na kandidátce neškrtnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý odborový předák Jaroslav Zavadil
reklama

Zavadil, který vedl pražskou kandidátku ČSSD v roce 2013, na ní letos nebude vůbec. Alespoň nefiguruje na té, kterou v pondělí schválil krajský výkonný výbor. Nic by na tom nemělo změnit ani chystané páteční jednání předsedy strany Bohuslava Sobotky s předsedou pražské ČSSD Miloslavem Ludvíkem a místopředsedou strany Petrem Dolínkem.

Celý text je ZDE.

To by se mělo týkat jen pozice lídra a možnosti, aby se Ludvík, kterému výbor v pondělí shodil jeho návrh kandidátky, o post v primárních volbách ucházel. „Zavadil se jako nestraník často s linií ČSSD rozcházel,“ řekl Právu zdroj z pražské ČSSD.

Server upozorňuje, že přední pozice na kandidátkách jsou navíc v ČSSD velmi cenné, a to zejména kvůli nízkým volebním preferencím, které strana v průzkumech dostává. V ČSSD tedy panují obavy, že v současné době padesátihlavý klub se po volbách zřetelně ztenčí.

Podle serveru by místo na kandidátce neměl už na podzim dostat ani Huml, který do ČSSD přišel v roce 2012 z Věcí veřejných. Sám by však o post poslance zájem měl. „Je to s otazníkem, rozhodne se v pátek. Vypadá to, že mě vedení kraje nechce, ale je to předběžné,“ řekl.

O post na předních místech kandidátky hraje ve středních Čechách podle informací Práva i poslanec Richard Dolejš. „Jsem připraven i nadále v dresu soc. dem. bojovat. O umístění rozhodnou v dalším kole primárek všichni členové kraje,“ napsal Právu.

Jihomoravský poslanec Lubomír Toufar se naopak místa na kandidátce sám vzdal. „V květnu dosáhnu důchodového věku (64), což je další důvod k ukončení mé činnosti ve vrcholné politice,“ sdělil Právu.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…