Socialisté mají problém. Kvůli Rathovi přichází o polovinu voličů

26.05.2012 6:30

ČSSD odmítá volit jejich každý druhý volič. Lidé nevěří, že Rathovy miliony jsou jen selháním jedince.

Socialisté mají problém. Kvůli Rathovi přichází o polovinu voličů
Foto: hns
Popisek: David Rath přebírá krabici s penězi, koláž
reklama

Aféra bývalého středočeského hejtmana a poslance ČSSD Davida Ratha bere sociální demokracii před podzimními krajskými volbami voliče. Kvůli Rathově úplatkářské aféře nedá socialistům hlas bezmála každý druhý volič, který to dosud plánoval. Píšou to Lidové noviny s odvoláním na exkluzivní průzkum, který pro ně realizovala agentura Millward Brown.

Anketa

Kolik let si zaslouží Rath?

37%
5%
4%
hlasovalo: 5413 lidí


Fakt, že Rathovo zatčení změní jejich rozhodnutí dát hlas ČSSD, potvrdilo 24,6 procenta dotázaných. A stejné procento lidí takový scénář alespoň připouští, píšou LN.

Výsledky průzkumu také ukazují, že většina dotázaných věří, že Rathovu korupci potvrdí soud a bude potrestán nepodmíněným trestem. Jediná pochybnost hlodá v důvodech odhalení kauzy. Názor na to, zda to bylo kvůli nepohodlnosti Ratha, veřejnost rozděluje, upozornily Lidové noviny.

SLEDUJEME Rathovo zadržení

Poveze se to s námi, zoufá si Zaorálek

"Poveze se to pořád s námi," připustil místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Podle LN musí teď vedení strany přesvědčit veřejnost, že "bral" jen Rath. Což bude obtížné. "Jsem přesvědčen, že se to podaří," řekl šéf partaje Bohuslav Sobotka.Oranžoví hejtmani v jednotlivých krajích mají vážné obavy, že odliv voličů bude znatelný a vynese nahoru regionální sdružení a malé strany.  Na jihu Čech například sdružení Jihočeši 2012, ve kterém je i poslanec Michal Doktor, který odešel z ODS právě kvůli kmotrům. On přímo hovořil o "doteku medúzy".

Podle průzkumu 68 dotázaných nicméně věří, že Rath bude pravomocně odsouzen. Průzkum provedla pro LN společnost Millward Brown ve dnech 22. až 24. května na vzorku 565 respondentů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …