Sociální demokraty drží pohromadě už jen touha po korytech, prohlásil Gazdík

16. 9. 2013 14:40

„Jsme tým a hrajeme na společný výsledek,“ prohlásil v rozhovoru pro server Aktuálně.cz šéf hnutí Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Svým členům proto prý zakazují či nedoporučují výzvu ke kroužkování. V minulých volbách se prý kroužkování uplatnilo a do sněmovny se dostala celá řada kvalitních kandidátů a u některých stran potom také někteří velmi nekvalitní kandidáti, kteří později podle jeho názoru způsobili rozpad takzvané "stojedničky".

Sociální demokraty drží pohromadě už jen touha po korytech, prohlásil Gazdík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

TOP 09 a STAN podle Gazdíka považují ODS za vážného soupeře, avšak prý soupeře značně poškozeného obrovskými vnitřními problémy. „A slušné vychování mě učí, že na invalidy a zdravotně omezené se neútočí, stejně tak nebudu útočit na ODS,“ podotkl.

Za téměř rozpadající se stranu považuje Gazdík i ČSSD. „To, co ji teď drží pohromadě, je pro mnohé osm let koryty nenabažené sociální demokraty právě vidina získání nějaké významnější funkce, nejlépe ve vládě,“ míní. Ať bude prý výsledek voleb jakýkoliv, nečeká zemi žádné dobré období, neboť ČSSD dle jeho názoru ve skutečnosti vede prezident Miloš Zeman, ODS se topí v potížích a do sněmovny se zřejmě prý probojují další populistické výkřiky, jako byly například Věci veřejné.

„Když sociální demokracie vyhraje parlamentní volby, tak v následujícím období určitě zažijeme její rozpad - a vůbec není vyloučeno, že ani ta následující sněmovna nevydrží čtyři roky,“ očekává Gazdík a dodává, že kvůli odlišnostem v programovém hledisku je jakákoliv spolupráce mezi TOP 09 a ČSSD zcela vyloučena.

A jeho odmítavý postoj nemůže prý obměkčit ani možnost, že ČSSD utvoří vládu spolu s komunisty. „To je rozhodnutí sociální demokracie - byť ona má bohumínské usnesení, tak jsme tady například před hlasováním o důvěře Rusnokově vládě viděli, že má usnesení, že nepodpoří žádnou vládu, která nevzejde z voleb - a ejhle, všechno bylo jinak. Dokonce nám to pan předseda Sobotka mistrně popsal jako vítězství demokracie uvnitř sociální demokracie. Nicméně my se k ničemu takovému nechystáme,“ zdůraznil.

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptáme se mezi 16.- 22. zářím

19%
20%
5%
5%
1%
hlasovalo: 176643 lidí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…