Sociální stát vychovává ty nejzavilejší odpůrce západní civilizace, varuje Bašta

09.04.2017 8:17

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta má za to, že nám hrozí válka. Důkaz pro svou chmurnou vizi vidí v historii, a to totiž v občanské válce jihu proti severu v USA. Válka se tehdy vedla o to, zda bude ekonomika země stát na otrocké pracovní síle, nebo na průmyslu 4.0, řečeno dnešním jazykem. Dnes sice už nemáme otroky, ale zato tu máme statisíce uprchlíků.

Sociální stát vychovává ty nejzavilejší odpůrce západní civilizace, varuje Bašta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

V 60. letech 19. století v podstatě svedly Spojené státy válku o to, kterým směrem se vydá jejich ekonomika, zda se spolehnou na levnou pracovní sílu, nebo na moderní průmysl. Bašta podotýká, že tehdy se ještě nikdo netrápil politickou korektností, takže levnou pracovní sílu nazýval otroky. Dnes to jsou uprchlíci, píše v komentáři pro První zprávy.cz Jaroslav Bašta.

Problém podle někdejšího diplomata je, že mnozí uprchlíci, kteří k nám dnes míří, se nemíní integrovat do společnosti. Chtějí jen využít výhod evropského sociálního státu, ale současně hodlají brojit proti němu. Součaný Západ se prý ale z občanské války v USA nepoučil a dováží si levnou pracovní sílu, která se často odmítá začlenit.

 Ale to není jediný problém. I když provedeme revoluci a bude nás život tzv. průmysl 4.0., spousta lidí už nebude muset pracovat, protože práci odvedou roboti. Peníze by mohli dostávat i tak, kupříkladu z nepodmíněného základního příjmu, který prosazují někteří politici. Podle Bašty má ovšem tento plán háček.

Celý komentář naleznete zde.

„Velmi aktuální bolestivé zkušenosti západní Evropy (ale také Spojených států a Ruské federace) ukazují, že ekonomika postavená na masivním dovozu levné pracovní síly z méně rozvinutých zemí představuje neúnosné riziko pro budoucnost. Již víme, že dobře funguje jen v dobách prosperity a selhává v periodicky se opakujících obdobích hospodářské recese, kdy se stává zátěží pro sociální systém. Doslova každý den se již teď přesvědčujeme o tom, že evropský sociální stát velmi spolehlivě vychovává ty nejzavilejší odpůrce západní civilizace. Ti nejradikálnější z nich zabíjejí své spoluobčany již dnes,“ varuje Bašta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

17:39 Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

Kvůli celonárodní stávce se v Německu na čtyřiadvacet hodin zastavila většina autobusů, vlaků i leta…