Šokující analýza Terezy Spencerové: USA se přímo zapojí do války na Ukrajině

27.07.2014 11:07

Novinářka Literárních novin a analytička zahraničních zpravodajských zdrojů Tereza Spencerová se zamýšlí nad tím, jak se Spojené státy pokouší dále zhoršovat napětí spojené s ukrajinskou krizí. USA už prý otevřeně obviňují Rusko, aniž by ale vůči němu existovaly nějaké důkazy. Zdá se navíc, že se USA chystají otevřeně zapojit do bojů. Jenže ostatní svět je vůči tomuto počínání stále skeptičtější.

Šokující analýza Terezy Spencerové: USA se přímo zapojí do války na Ukrajině
Foto: 123RF.com
Popisek: Americký Kongres

Server Literárních novin přinesl analýzu Terezy Spencerové o tom, proč Spojené státy obviňují Rusko z eskalace na Ukrajině, když na to nejsou důkazy. Naopak se zdá, že na rusko-ukrajinské hranici je již nějaký čas klid. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Marie Harf sice tvrdí, že z ruské strany dochází k útokům na ukrajinské pohraniční základny, ale je otázka, zda je to pravda. Když by se něco podobného opravdu dělo, ukrajinská vláda by si to nejspíš nenechala pro sebe. Jenže teď mlčí.

Západ je osamocen

Neexistují ani důkazy v podobě videí portálu YouTube. Jde jen o slovo mluvčí amerického ministerstva zahraničí, která se brání, že nemůže říct víc, protože jde o velmi utajované informace. Zřejmě ale předpokládá, že jí budou lidé věřit. Když se totiž novináři ptali, zda má alespoň nějaké důkazy, ohradila se, že bude muset stačit její slovo.

„Je tak stále očividnější, že Obamova administrativa nepovažuje důkazy za důležité a pokračuje v politice, kterou zahájila bezprostředně po letecké katastrofě, a v souvisejícím zhoršování vztahů s Ruskem. Pentagon už oznámil, že na Ukrajinu vysílá `vojenské poradce`, což podle všeho znamená, že se USA přímo zapojí do války Kyjeva proti východu Ukrajiny a tedy i proti etnickým Rusům," uvádí Spencerová.

Analytička si navíc všímá ještě jedné okolnosti. Zatímco USA a EU hovoří o zpřísňování sankcí vůči Rusku, Brazílie, Indie či Čína na něco takového nepřistupují. Rusku tedy teoreticky stačí udělat to, co stejně již dělá, odklonit své obchodní aktivity ze Západu do jiných zemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …