Solidarita a spravedlnost zřejmě Babišovi nic neříkají, hřímá oranžový poslanec

19.05.2013 14:54

Poslanec Antonín Seďa (ČSSD) je přesvědčen o tom, že předsedovi hnutí ANO 2011 miliardáři Andreji Babišovi nejde v první řadě o českou společnost, ale především o obhájení vlastních zájmů. Nelíbí se mu pravděpodobně zvýšení daní firmám, které slibují sociální demokraté, aby získali prostředky na udržení sociálního smíru v zemi. Přitom by se podle Sedi měl Babiš věnovat spíše kvalitě potravin, které dodává do obchodů.

Solidarita a spravedlnost zřejmě Babišovi nic neříkají, hřímá oranžový poslanec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu

„Panu předsedovi hnutí ANO zřejmě pojmy jako solidarita a spravedlnost nic neříkají. Tak jako zřejmě nevidí klesající životní úroveň důchodců, rodin s dětmi, zdravotně postižených či nezaměstnaných. Pan Babiš by se měl hlavně zaměřit na kvalitu výroby potravin, které dodává českým spotřebitelům, na účinná opatření v boji proti korupci či daňovým únikům. Také by měl jít příkladem k společenskému apelu, aby podnikatelé platili daně v České  republice a ne v daňových rájích, či si vzít příklad z německých podnikatelů, kteří iniciovali zvýšení svých daní v průběhu ekonomické recese,“ poznamenává Seďa.

ČSSD je podle Sedi jedinou českou politickou stranou, která usiluje o zvýšení životní úrovně všech občanů. Pouze v případě, že se podaří zvýšit životní úroveň českých občanů, bude v zemi panovat situace, která prospěje živnostníkům i velkopodnikatelům jako je Babiš. Podle poslance není v žádném případě pravda, že by ČSSD brojila proti živnostníkům. Peníze, které hodlá sociální demokracie získat ze zavedení progresivního zdanění fyzických osob a zvýšení daní firmám, pokud vyhraje příští volby, hodlá strana použít na udržení a rozvoj veřejných služeb. Tyto služby přitom využívají i živnostníci a velkopodnikatelé, takže se v konečném důsledku povede lépe i jim.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

4:59 Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

JINÝMA OČIMA „Dějiny jsou učitelkou života - každý to heslo zná, ale nikdo se jím neřídí. Člověk kli…